Mistrzowski recital fortepianowy - Tomasz Lis w Filharmonii W-M

2015-11-15 15:17:00 (ost. akt: 2015-11-15 15:20:06)
Mistrzowski recital fortepianowy - Tomasz Lis w Filharmonii W-M

Autor zdjęcia: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Pianista Tomasz Lis od 15 lat mieszkający w Londynie, koncertujący w Wielkiej Brytanii, Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych wystąpi w dniu 19 listopada 2015 r. (czwartek), o godz.19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej z mistrzowskim recitalem fortepianowym.

W ubiegłym roku Tomasz Lis nagrał w Berlinie dla niemieckiej wytwórni Rondeau Production debiutancki album Impromptus. Pianista podczas recitalu zaprezentuje wybrane utwory z tej płyty. Usłyszymy: Franza Schuberta - Cztery Impromptus op. 90 (c-moll, Es-dur, Ges-dur, As-dur), Fryderyka Chopina -Impromptu Ges-dur, op. 51, Fantaisie-Impromptu cis-moll, op. 66, Impromptu As-dur, op. 29, Impromptu Fis-dur, op. 36, Gabriela Fauré -Impromptu op. 34, Impromptu op. 91. Na zakończenie recitalu Tomasz Lis wykona Fryderyka Chopina – Scherzo E-dur op. 54.

Impromptu – to utwór o charakterze swobodnej improwizacji, zrodzony w dobie Romantyzmu, kiedy to głównym instrumentem domowym stawał się fortepian. Będzie to zatem wieczór szczególny. Cały złożony z romantycznych miniatur, kapryśnych, ulotnych i pełnych poezji, które łączy jedno: wspomniany charakter jak gdyby improwizacji. Podkreślmy owo „jak gdyby”, bowiem – jak głosi stare porzekadło krążące wśród muzyków – „improwizować można, ale po starannym przygotowaniu”. Więc i te fortepianowe miniatury, – chociaż być może są owocami chwil ulotnego natchnienia, to ich kształt jest zazwyczaj dopracowany do perfekcji.

Zapraszamy Państwa na recital artysty, który ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów. Należy do nich m.in. występ w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – w Wigmore Hall w Londynie, gdzie zagrał jako laureat głównej nagrody w konkursie Guildhall Wigmore Recital Prize.

19 listopada 2015 (czwartek), godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Mistrzowskie recitale fortepianowe

Tomasz Lis – fortepian

W programie:
Franz Schubert – Cztery Impromptus op. 90 (c-moll, Es-dur, Ges-dur, As-dur)

Fryderyk Chopin
- Impromptu Ges-dur, op. 51
- Fantaisie-Impromptu cis-moll, op. 66
- Impromptu As-dur, op. 29
- Impromptu Fis-dur, op. 36

Gabriel Fauré
- Impromptu op. 34
- Impromptu op. 91

Fryderyk Chopin – Scherzo E-dur op. 54

Bilety w cenie: normalny - 40 zł oraz ulgowy 30 zł do nabycia w kasie Filharmonii w dniach pon.-czw. w godz.10-18 oraz przed koncertem.
Bilety można nabyć również poprzez stronę internetową Filharmonii.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB