Wizyta u Bacha, w rolach głównych skrzypkowie

2015-11-10 16:00:05 (ost. akt: 2015-11-10 13:32:37)
Wizyta u Bacha, w rolach głównych skrzypkowie

Autor zdjęcia: Joanna Barchetto

„Z wizytą u Jana Sebastiana” to tytuł kolejnego koncertu rodzinnego w olsztyńskiej filharmonii. W niedzielę (15.11) o godz.11:00 w muzyczną podróż zabiorą nas muzycy orkiestry symfonicznej, w tym soliści na skrzypcach.

Artur Milian, Olga Kłosowska, Yuriy Rizun, Dominika Sitarz oraz Orkiestra Smyczkowa Filharmonii pod batutą Urszuli Borejszo zabiorą dzieci w muzyczną podróż do świata Jana Sebastiana Bacha.

Kiedyś zapytano mistrza, co należy robić, by stać się wybitnym muzykiem - organistą. Bach odpowiedział: Trzeba niewiele. Nauczyć się tylko trzech rzeczy: grać, grać i grać.

W koncercie rodzinnym muzycy orkiestry symfonicznej, grając muzykę Bacha, pokażą dzieciom, co należy rozbić, by tę muzykę polubić. Okazuje się, że trzeba niewiele. Nauczyć się tylko trzech rzeczy: słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać.

W foyer filharmonii odbędą się jednocześnie wystawa i warsztaty rękodzieła pod bacznym okiem nauczycieli z olsztyńskiego Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich.

„Sztukodziałanie” będzie szansą na zabawę w świecie wyobraźni i kreacji. Ciekawa przygoda z tkaniną, masą plastyczną, włóczkami, filcem, cekinami i wstążkami może przynieść niespodzianki w postaci oryginalnych ozdób świątecznych.

Na wystawę zaś złożą się prace nadesłane na konkurs „Nasze Biało-Czerwone”. To ozdoby lub gadżety inspirowane symbolami i barwami narodowymi.

Zabawę „Sztukodziałanie” poprowadzi Alicja Borsiak-Śleszyńska, a opiekunem wystawy będzie Edyta Jurkowska - nauczycielki z naszego olsztyńskiego Pałacu Młodzieży.

Koncert rodzinny pt. „Z wizytą u Jana Sebastiana Bacha”
oraz wystawa i warsztaty "Sztukodziałanie"
15 listopada (niedziela), godz.11.00


Warmińsko-Mazurska Filharmonia
im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
ul. Głowackiego 1

Wykonawcy:
Urszula Borejszo – dyrygent
Artur Milian, Olga Kłosowska, Yuriy Rizun, Dominika Sitarz – skrzypce
Orkiestra Smyczkowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Program (fragmenty):

Johann Sebastian Bach:
– Aria z suity orkiestrowej D-dur BWV 1068
– Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041,
– Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042,
– Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043
– Koncert brandenburski nr. 3 G-Dur BWV 1048


***

Bilety w cenie: normalny 30 zł, ulgowy 22 zł do nabycia od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 w kasie filharmonii oraz na dwie godziny przed koncertem. Bilety można nabyć również poprzez stronę internetową filharmonii.

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB