Muzyczna opowieść zachwyciła dzieci

2015-11-05 09:25:23 (ost. akt: 2015-11-05 09:27:00)
Muzyczna opowieść zachwyciła dzieci

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie został zaprezentowany spektakl muzyczno-ruchowy „Księga owadów” do muzyki kompozytora Jarosława Kordaczuka. W pokazie wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.

Najmłodsi widzowie, czyli przedszkolaki, do których skierowany był spektakl uczestniczyły w zabawie, chętnie nawiązując kontakt z młodymi artystami.

— Początkowo obawialiśmy się, że dzieci będą speszone, nieśmiałe i że będziemy musieli mocno się starać, aby chciały się z nami bawić w takich momentach jak nasze zejście ze sceny do publiczności i zaczepianie młodych widzów — mówi Agnieszka Tomkowska, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. — Jednak bardzo szybko okazało się, że dzieci bardzo chcą tego kontaktu i kiedy tylko do nich schodziliśmy, wyciągały ręce, przybijały piątki, przytulały się. To było świetne — dodaje.

Spektakl „Księga owadów” był wielkim przeżyciem nie tylko dla widzów. Młodzi artyści dzięki występowi mieli okazję poznać scenę z nieznanej im dotychczas strony.
— Mogli zobaczyć i pracować w zupełnie innej przestrzeni teatralnej, technicznej — mówi Aleksandra Konicz, nauczycielka rytmiki w Szkole Muzycznej. — Była to też okazja do oswojenia się ze sceną. Z drugiej strony przedszkolaki zderzyły się z muzyką i to spotkanie miało obudzić w nich zainteresowanie do niej oraz do ruchu, rytmiki — dodaje.

Spektakl był częścią obchodów 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie.

ezp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB