Rewolucja i martwa babcia, czyli... Demoludy do soboty

2015-10-20 17:28:23 (ost. akt: 2015-10-20 17:32:11)
Rewolucja i martwa babcia, czyli... Demoludy do soboty

Autor zdjęcia: Teatr Jaracza

Od „Balu” zespołu Variete rozpocznie się we wtorek (20.10) IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Demoludy — Nowa Europa. W środę w programie „Rewolucja balonowa”.

Spektakl „Bal, czyli wieczór zapoznawczy. Gra zespół Variete” poprzedzi prezentacja instalacji „Jak najdalej od ludzi” Michała Iwanowskiego. Fotografik przedstawi zdjęcia z trasy ucieczki swego dziadka, więźnia obozu w Kałudze. Z zespołem Variete wystąpił nie tylko jego lider Grzegorz Kaźmierczak, ale również Leszek Bzdyl oraz Ilona Gumowska z trójmiejskiego Teatru Dada. Spektakl w reżyserii Jacka Gębury, który także wystąpi na scenie, został przygotowany na tegoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i był zaprezentowany tylko raz.


W środę (21.10) o godz. 17.30 odbędzie się czytanie perfomatywne „Drapania albo jak zabiła się moja babcia”. O godz. 19 zobaczymy „Rewolucję balonową”, przygotowaną przez Ma Fundację z Warszawy. O godz. 21 będzie można z kolei obejrzeć nowy spektakl Teatru Jaracza „W stanie zagrożenia”. W czwartek (22.10) o godz. 17.30 organizatorzy zapraszają na czytanie „Matkowojny”, a o godz. 19 teatr Na zabradli z Pragi przedstawi „Divadlo Gocar”. W piątek (23.10) w programie jest drugi spektakl praskiego teatru zatytułowany „Velvet Havel”. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z tłumaczem Aleksandrem Kaczorowskmi i historykiem Łukaszem Jasiną.

Festiwal zakończy się w sobotę (24.10) czytaniem „Rosyjskiej ballady o miłosiernym Samarytaninie” oraz inscenizacją „Marii Stuart” Schillera teatru z Budapesztu.

MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB