Muzyka filmowa, Koncert rodzinny oraz recital Jacka Wójcickiego

2015-09-29 12:37:23 (ost. akt: 2015-09-29 12:38:47)
Muzyka filmowa, Koncert rodzinny oraz recital Jacka Wójcickiego

Autor zdjęcia: Materiały prasowe udostępnione przez organizatora

1,2 października 2015 o, godz. 19.00, w sali koncertowej Filharmonii odbędą się dwa wieczory z Muzyka filmowa. Wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcja Piotra Sułkowskiego usłyszymy przeboje muzyki filmowej, które zazwyczaj towarzyszą nam w kinie.

W koncercie usłyszymy m. in. muzykę z filmów Titanic, Gladiator, Władca pierścieni, Piraci z Karaibów, Pan Tadeusz. Kompozytorzy muzyki do wymienionych filmów mają w dorobku muzykę do wielu produkcji filmowych i tak na przykład autor muzyki do filmu Tytanic Amerykanin James Horner (1953-2015) ma na swoim koncie muzykę do ponad 110 filmów, w tym do Apollo 13, Willow, Braveheart, Glory, Piękny umysł, Avatar. Muzykę do Gladiatora nagrodzoną Złotym Globem, skomponowali: kompozytor niemiecki Hans Zimmer, autor ścieżek dźwiękowych do ponad 120 filmów, w tym: Rain Man, animowany Król Lew, Karmazynowy przypływ, Cienka czerwona linia, Gladiator, Ostatni samuraj, Sherlock Holmes, Incepcja) oraz Lisa Gerrard, australijska kompozytorka i wokalistka, znana szeroko jako członkini grupy Dead Can Dance. Howard Shore kompozytor muzyki do filmu Władca Pierścieni jest autorem muzyki do ponad 50 filmów - do najbardziej znanych należą: Hobbit, Filadelfia, Siedem, Klient, Milczenie owiec, Gangi Nowego Jorku.

Naszą kinematografię w koncercie „reprezentować” będzie muzyka z filmu „Pan Tadeusz” autorstwa Wojciecha Kilara. Ten wielki artysta napisał muzykę do ponad 130 filmów, współpracując reżyserami tej miary, co Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Wojciech Has, Tadeusz Konwicki. Sławę ogólnoświatową przyniosła Kilarowi m.in. muzyka do filmów Drakula F. F. Coppoli oraz Dziewiąte wrota i Pianista Romana Polańskiego.

Muzyka z filmów zabrzmi również w Filharmonii w niedzielę 4 października, o godz.11.00 na pierwszym w tym sezonie Koncercie rodzinnym.

Tego samego dnia ale o godzinie 18.00 zapraszamy do Filharmonii na recital Jacka Wójcickiego - artysty o niepowtarzalnym stylu, śpiewającego niezapomniane piosenki w niecodziennych interpretacjach.

Serdecznie zapraszamy!

Kasa biletowa czynna pon.-wt. od godz.10-18 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem. Bilety do nabycia również na stronie www.filharmonia.olsztyn.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB