„Brahms, Beethoven – skarby wiedeńskiej tradycji” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2015-09-22 11:38:18 (ost. akt: 2015-09-22 11:40:40)
„Brahms, Beethoven – skarby wiedeńskiej tradycji” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Materiały prasowe udostępnione przez organizatora

Filharmonia Warmińsko – Mazurska zaprasza w dniu 24 września 2015 (czwartek), o godz. 19.00 na koncert pt. „Brahms, Beethoven – skarby wiedeńskiej tradycji”

Solistami czwartkowego koncertu będą: Piotr Tarcholik – skrzypce i Adam Krzeszowiec – wiolonczela. Z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego artyści zaprezentują powstały w roku 1887 r. Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę a-moll op.102.- ostatnie dzieło Johannesa Brahmsa przeznaczone na wielki skład instrumentalny .


Skrzypek Piotr Tarcholik jest laureatem konkursu Jeunesses Musicales w Weikersheim w 1992 r. oraz Konkursu Mozartowskiego w Krakowie. Współzałożyciel i lider zespołu Kameralistów Krakowskich (obecnie Sinfonietta Cracovia), gościnny koncertmistrz Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Krakowie. Koncertował w wielu krajach Europy, USA oraz Japonii.


Wiolonczelista Adam Krzeszowiec to laureat międzynarodowych konkursów wiolonczelowych w Londynie, Paryżu, Hradec, Warszawie, Katowicach, Dąbrowie Górniczej oraz półfinalista konkursów: im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie oraz konkursu im. Mścisława Rostropowicza w Paryżu.


Drugą pozycją czwartkowego koncertu w wykonaniu filharmoników warmińsko-mazurskich pod batutą Piotra Sułkowskiego będzie – I Symfonia C-dur op. 21 Ludwiga van Beethovena. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana w Wiedniu 2 kwietnia 1800 roku. Choć kształt I Symfonii wyrasta jeszcze z ducha Haydna i Mozarta, starszych mistrzów i poprzedników artysty, nie można nie dostrzec w I Symfonii ogromnej energii tej muzyki, jej nieustannego pędu do przodu, zapowiadającego wzbierającą erupcję geniuszu Beethovena.Bilety w cenie: normalny- 40 zł | ulgowy- 30 zł do nabycia w kasie od pon.-czw. w godz.10-18Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB