Pierwszy mistrzowski recital fortepianowy w 70. sezonie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2015-09-07 12:32:45 (ost. akt: 2015-09-08 09:47:16)
Pierwszy mistrzowski recital fortepianowy w 70. sezonie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne

Jan Lisiecki z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego w dniu 11 września o godz. 19 zainauguruje cykl Mistrzowskich recitali fortepianowych w 70. sezonie artystycznym 2015/2016.

Młody pianista, o którym głośno w świecie, odwiedzi ponownie Olsztyn po dwóch latach od pierwszej wizyty. Tym razem w jego wykonaniu usłyszymy dzieła Schumanna – program, który pod koniec miesiąca Jan Lisiecki będzie nagrywał w Rzymie na płytę dla wytwórni Deutsche Grammophon z orkiestrą Santa Cecilia pod kierunkiem Antonia Pappano.

Prestiżowy magazyn "The New York Times" napisał o Janie Lisieckim: „doskonały, liryczny, inteligentny” oraz nazwał młodego artystę: „pianistą, który sprawia, że każda nuta ma wartość". Świat zachwyca się Lisieckim mówiąc o nim „arystokrata fortepianu”.

Inauguracja cyklu Mistrzowskich recitali fortepianowych w 70. sezonie artystycznym Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Piotr Sułkowski – dyrygent
Jan Lisiecki – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Jan Lisiecki - Urodził się w 1995 roku w Calgary w Kanadzie, w polskiej rodzinie. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a w wieku dziewięciu zadebiutował z orkiestrą. Od tego czasu występuje w kraju i zagranicą w wielu największych salach koncertowych świata, m.in. Carnegie Hall, Royal Albert Hall i wiedeńskim Konzerthaus, z najlepszymi dyrygentami i orkiestrami świata. Pianista jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Leonarda Bernsteina na Schleswig-Holstein Musik Festival oraz nagrody Young Artist of the Year magazynu „Gramophone" w 2013 r. Jego występy były transmitowane przez radio i telewizję. W 2012 roku został mianowany Ambasadorem UNICEF w Kanadzie. W 2010 r. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wydał nagranie koncertowe występu Jana Lisieckiego obejmujące oba koncerty fortepianowe Chopina z towarzyszeniem Sinfonii Varsovii pod dyr. Howarda Shelleya, które zdobyło prestiżową nagrodę „Diapason Decouverte" oraz uzyskało w Polsce status Złotej Płyty. Na zaproszenie Instytutu artysta od 2008 r. regularnie występuje na festiwalu „Chopin i jego Europa".Program:
Robert Schumann
– Koncert fortepianowy a-moll op. 54
I. Allegro affettuoso
II. Intermezzo: Andantino grazioso
III. Allegro vivace
– Introdukcja i Allegro appassionato (Konzertstück) na fortepian i orkiestrę
op. 92
– Introdukcja i Allegro concertante d-moll op. 134

Inauguracja cyklu Mistrzowskich recitali fortepianowych
11 września 2015 (piątek), godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii
Bilety:
40 zł (normalny), 30zł (ulgowy), 20 zł (karta melomana). Bilety do nabycia w kasie biletowej Filharmonii w godz. 10-18.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB