Filozofia Filomowo: Kino filozoficzne dla każdego

2015-09-07 11:25:08 (ost. akt: 2015-09-07 11:43:47)
Filozofia Filomowo: Kino filozoficzne dla każdego

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne

Między 23 a 25 września w Olsztynie, odbędzie się szósta edycja imprezy "Filozofia Filmowo", który jest częścią 13. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Podczas tego małego festiwalu, uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć m.in. cykl filmów dokumentalnych w formie rozmów Leszka Kołakowskiego ze znanymi autorytetami humanistyki.

Festiwal Filozofia Filmowo, odbędzie się już po raz szósty i podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorzy postarają się, za pomocą srebrnego ekranu, połączyć ze sobą filozofię i politykę. - Nieustannie staramy się rozwijać nasz festiwal, dlatego jego nowa edycja rozrosła się do trzech dni - mówią organizatorzy.

Dzień I (środa; 23 września)
Przedpołudniowy program, zamknie filmowy esej Pułapki rozwoju, przedstawiający świetnie zilustrowane diagnozy aktualnego kryzysu ekonomicznego i klimatycznego oraz ich. Natomiast popołudnie i wieczór, będzie okazją do poznania twórczości Jeana Vigo i Antonio Negri.

Dzień II (czwartek; 24 września)
Przedpołudniowy program zamknie podziwiana i nagradzana Śmierć człowieka pracy, pięć portretów rejestrujących ciężka fizyczną pracę współczesnych robotników. W czwartkowe popołudnie i wieczór, na uczestników czekają dwa filmy poświęcone życiu Edyty Stein.

Dzień III (piątek; 25 września)
W piątek odbędzie się wykład Janusza Połoma, dotyczący polskiego filmu awangardowego. Kontynuowany będzie również warsztat scenopisarstwa, prowadzony przez Jana Zamojskiego. - Nowością będzie przegląd krótkometrażowego filmu filozoficznego, podczas którego pokażemy filmy młodych zagranicznych i polskich twórców, którzy filmując inspirują się filozofią - zachęcają organizatorzy. - Zapraszamy do sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena na kino nakręcone filozofią - dodają.

6. Festiwal Filmowo
Olsztyn, 23-25 września
Wstęp wolny!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB