Polski design w miniaturze i naturze, czyli drukowanie na Warmia Mazury Design Festival

2015-09-02 10:36:08 (ost. akt: 2015-09-02 10:47:09)

Design plus nowoczesne technologie – oto co już w piątek (4.09) zobaczyć będzie można w Galerii Stary Ratusz WBP. Wystawa „Design w miniaturze i naturze” prezentuje wydruki 3D produktów biorących udział w II Warmia Mazury Design Festival oraz eksponaty w oryginale. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 września (piątek) o godz. 17.00.

Polski design w miniaturze i naturze, czyli drukowanie na Warmia Mazury Design Festival

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Celem festiwalu Warmia Mazury Design Festival jest stworzenie warunków do rozwoju dobrego wzornictwa na poziomie regionalnym — Warmii i Mazur, a także na terenie całego kraju poprzez promocję polskich projektantów. Organizatorzy podkreślają szczególnie przyświecającą im ideę designu odpowiedzialnego społecznie (zgodnie z myślą wybitnego projektanta i nauczyciela Viktora Papanka).

Zależy im, aby na północno-wschodniej mapie Polski znajdował się punkt, w którym polscy designerzy mogą wystawiać swoje produkty i aby te produkty promowały region.

W tym roku w obrębie zainteresowań organizatorów festiwalu znalazły się również nowoczesne technologie, a wśród nich druk przestrzenny. Technologia druku 3D szturmem wdziera się nie tylko do praktyki przemysłowej produkcji, ale również na biurka użytkowników komputerów osobistych. Pozwala na wytwarzanie indywidualnych przedmiotów dopasowanych do potrzeb i upodobań użytkownika, również tych samodzielnie przez niego zaprojektowanych.

Na wystawie zaprezentowane zostaną wydruki 3D produktów biorących udział w festiwalu w skali 1:10 oraz eksponaty w oryginalnych rozmiarach. Wystawę można oglądać w Galerii Stary Ratusz do 16 września.

Wernisaż wystawy „Design w miniaturze i naturze”
4 września (piątek), godz. 17.00
Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33


Wystawa jest częścią II edycji Warmia Mazury Design Festival
4-15 września w Olsztynie oraz 8-11 września w Ostródzie

Wystawa czynna do 16 września. Więcej informacji o Warmia Mazury Design Festiwal >>> na Facebooku, kliknij.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB