VIII Forum Kultury Warmii i Mazur już jutro

2015-09-02 07:00:00 (ost. akt: 2015-09-01 17:50:57)
VIII Forum Kultury Warmii i Mazur już jutro

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Jutro już po raz ósmy ludzie sztuki spotkają się w Olsztynie na Forum Kultury Warmii i Mazur. Tematem tegorocznych obrad są wybory i wartości. Goście forum zastanowią się, czy stajemy się społeczeństwem dwóch kultur.

W tym roku wśród zaproszonych gości są m.in. Sonia Bohosiewicz, Jerzy Bończak, Krzysztof Daukszewicz, Jerzy Hoffman, Michał Lorenc, Wojciech Malajkat, Rafał Olbiński, Jerzy Skolimowski i Stanisław Soyka. Będą również twórcy regionalni. Temat spotkania brzmi „Wybory i wartości. Czy stajemy się społeczeństwem dwóch kultur?”.

W programie VIII Forum Kultury Warmii i Mazur, oprócz debaty, znajdzie się również jubileuszowy minikoncert zespołu Czerwony Tulipan. Zasłużenie ludzie kultury otrzymają odznaczenia i wyróżnienia. Forum będzie towarzyszyła wystawa zdjęć Wacława Kapusto. To wybitny olsztyński fotograf i fotoreporter, w tym roku obchodzący 90. urodziny. Kapusto zarejestrował w kadrze najważniejsze wydarzenia z najnowszej historii Olsztyna i regionu.

Organizatorem spotkań ludzi kultury związanych z Warmią i Mazurami jest wojewoda Marian Podziewski.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tom Dee #1807029 | 88.156.*.* 2 wrz 2015 15:26

  Wielce mądre głowy będą się zastanawiać nad kwestią dwóch kultur. Super, doceniam pomysł /jestem pod wrażeniem/. Ale w swoich domowych pieleszach zastanawiam się nad rozszerzeniem tej formuły: czemu skupić się na analizie większej ilość kultur.W tej chwili myślę o czterech: ukraińskiej, białoruskiej, romskiej i izraelskiej. A może ktoś z czytelników podrzuci jeszcze inne propozycje?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kebiz #1806883 | 88.156.*.* 2 wrz 2015 13:05

  Kiedyś to się nazywało Dzień Działacza Kultury i też rozdawano ordery i medale tudzież stosowny ekwiwalent finansowy, ale ... dotyczyło to twórców regionalnych ! Teraz zwołuje się sławy narodowe, a tuziemców przy okazji. No, ale generalnie nihil novi panie wojewodo !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Maja #1806574 | 79.190.*.* 2 wrz 2015 07:56

  Rzecz świetna, pomysł doskonały, p. Wojewoda od lat robi coś czego zawiszczą Mu ci z drugiej strony ulicy - cóż, Mości Państwo z Wojewódzkiej Rady Narodowej nie wszystko da się skopiować czy powielić - to jest program autorski! Szkoda tylko, że Jedna z prowadzących już się nie pojawi- już korzysta z Jej doświadczenia i umiejętności P. Starosta. A kto to tak wszystko pięknie i sprawnie przygotowuje i doprowadza do szczęśliwego rozwiązania?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz