Zwiędłe piwonie przy teatralnym stoliku

2015-07-20 13:10:33 (ost. akt: 2015-07-20 13:13:33)
Zwiędłe piwonie przy teatralnym stoliku

Aktorzy spotykają się z miłośnikami teatru w bibliotekach w wielu miastach regionu

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W kolejnej odsłonie cyklu Teatr przy Stoliku "Zwiędłe piwonie" Jerzego Szczudlika — rozmowa o sprawach najważniejszych, przeprowadzona jednak z humorem i ironią. Start dziś (poniedziałek, 20.07) w filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie na Pieczewie.

"Zwiędłe piwonie" to sztuka o miłości, która tli się w każdym człowieku przez całe życie, by w najmniej spodziewanej chwili i nawet w skrajnie niesprzyjających warunkach rozpalić ciało i duszę. To historia więzi rodzinnych, które z pozoru łatwo zrywamy, nie zdając sobie sprawy, jak trudno je z powrotem nawiązać.

To opowieść o uzależnieniach, które dotykają nas bez względu na wiek, płeć, status społeczny czy materialny i spychają nas na margines życia, gdzie nie mamy swojego miejsca w społeczeństwie, ale tworzymy własną społeczność, własną hierarchię oraz staramy się wyznaczać własne granice wolności. To także próba filozoficznej rozprawy o szczęściu jako takim, które według Króla: albo się ma, albo nie ma, ale nie wyciągałbym z tego wniosku, że wtedy trafia się na ulicę?.

Tytułowe "Zwiędłe piwonie" to metafora piękna i życia, które tracą swoją pierwotną świeżość, przekwitają, starzeją się, nierzadko przedwcześnie.

ZWIĘDŁE PIWONIE, Jerzy Szczudlik
20 lipca (poniedziałek), godz. 18:00


Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9 (Pieczewo)

Występują: Marian Czarkowski i Marcin Kiszluk
Po przeczytaniu tekstu odbędzie się spotkanie z autorem

WSTĘP WOLNY!


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB