Muzyka na wodzie i artyści z całego świata - Wschód Piękna na Warmii!

2015-07-14 17:15:34 (ost. akt: 2015-07-14 17:40:14)
Muzyka na wodzie i artyści z całego świata - Wschód Piękna na Warmii!

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Trzy dni, kilkanaście koncertów, muzyka na wodzie i artyści z całego świata. Jazz zabrzmi w podolsztyńskim Dorotowie i olsztyneckim skansenie. W drugi weekend sierpnia (7-9.08) startuje Wschód Piękna - World Orchestra Festival. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Grzech Piotrowski, pochodzący z Olsztyna saksofonista, kompozytor i producent.

Po sześciu latach działania "World Orchestra Grzech Piotrowski", po kilkunastu wielkich przedsięwzięciach (m.in.: Live in Berlin, Sofia, Varna, Lubljana, Kaliningrad, Solidarity of Arts - Gdańsk), po koncercie z okazji 600-lecia Bitwy Pod Grunwaldem, koncercie w wulkanie na Cabo Verde... przyszedł czas na uruchomienie w Polsce WORLD ORCHESTRA Festivalu.

— Festiwal na mojej ukochanej Warmii i Mazurach nazwaliśmy Wschód Piękna, bo sztuka jest piękna, bo artyści, których poznaliśmy i będziemy Wam co rok prezentować są zjawiskowi, bo nie idziemy na łatwiznę, tylko budujemy od zera — napisał na inaugurację wydarzenia na sowim profilu Grzech Piotrowski.

Bardzo ciekawie zapowiada się koncert otwierający festiwal. Powstają "wodo-łomoty", czyli wodne instrumenty z drewna. Jezioro zamienia się więc w żywy instrument. 7 sierpnia w Dorotowie wsytąpią m.in.: Sebastian Karpiel-Bułecka, Ruth Wilhelmine Meyer, Terje Isungset, Lars Andreas Haug, Ghostman, Piotr Żaczek i Robert Luty.

W sobotę i niedzielę (8-9 sierpnia) festiwal Wschód Piękna opanuje skansen w Olsztynku. — Od pierwszej minuty, po sforsowaniu bramy, krótkim spacerze i transformacji do XVII-XVIII wieku wiedziałem, że tu właśnie będzie WORLD ORCHESTRA Fest — pisze Piotrowski.

Usłyszycie kilkanaście koncertów, spotkacie artystów grających solo, którzy opowiedzą o swoich kulturach, krainach, podróżach i przygodach. W manufakturze skosztujecie tradycyjnych przysmaków. Wszystko w mulitikulturalnym i jazzowym klimacie.

Poniżej program festiwalu Wschód Piękna.


Grzech Piotrowski — pochodzący z Olsztyna saksofonista, kompozytor, producent. Niepokorny marzyciel, muzyczny podróżnik. Absolwent Akademii Muzycznej (wydziału jazzu) w Katowicach. Pomysłodawca i założyciel WORLD ORCHESTRA, zespołu Alchemik oraz Alechemik Records. Wielokrotnie nominowany do nagrody „Fryderyki”, oraz nagrody radiowej „Mateusze”.

Odkrywca wielu talentów m.in. Grupy Afromental. Ma na swoim koncie 12 płyt autorskich i kilkanaście współprodukcji międzynarodowych. Efektem ostatniej, dwuletniej podróży Grzecha Piotrowskiego niemalże dookoła świata jest płyta „One World”, solo na saksofonie, która jest realizacją tworzenia muzyki bez oglądania się na to, jaka jest moda, jakie są oczekiwania z zewnątrz. Spokój, cisza, zaduma, refleksja, prostota, minimalizm, w końcu wyzwolenie emocji.

Grzech Piotrowski jest organizatorem i pomysłodawcą Wschód Piękna - World Orchestra Festival.


Wschód Piękna - World Orchestra Festival
7-9 sierpnia, Dorotow/Skansen w OlsztynkuPROGRAM FESTIWALU

PIĄTEK (7 sierpnia) >> Dorotowo, Hotel Galery 69

godz. 20 — KONCERT NA WODZIE
Wystąpią: Sebastian Karpiel Bułecka, Grzech Piotrowski, Ruth Wilhelmine Meyer, Terje Isungset, Robert Luty, Piotr Żaczek, Ghostman, Mateusz Szemraj, Lars Andreas Haug i inni.


SOBOTA (8 sierpnia) >> Skansen w Olsztynku

godz. 12:00-16:00 — warsztaty muzyczne, spotkania z artystami, stragany z lokalnymi produktami, manufaktury, panele dyskusyjne
godz. 16:00-20:00 — koncerty solistów World Orchestra w Kościółku, Wozowni, Wiatraku
godz. 20:00 — Koncert "WORLD ORCHESTRA" w Amfiteatrze
Zagrają: Ruth Wilhelmine Meyer, Terje Isungset, Apolonia Nowak, Marcin Wasilewski, Grzech Piotrowski, Atom String Quartet, David Dorużka, Vladiswar Nadishana, Marcel Comendant, Rahul Pophali, Sanjeev Korti, Abdulwahab Al Qattan, Alchemik Orchestra, Slot Orchestra — Chór, Ghostman.


NIEDZIELA (9 sierpnia) >> Skansen w Olsztynku

godz. 12:00-16:00 — warsztaty muzyczne, spotkania z artystami, stragany z lokalnymi produktami, manufaktury, panele dyskusyjne
godz. 16:00-20:00 - koncerty solistów World Orchestra w Kościółku, Wozowni, Wiatraku
Zagrają i zaśpiewają solo: Apolonia Nowak, Ghostman, Same Suki, Ruth Wilhelmine Meyer (koncert dla dzieci), Marcel Comendant — cymbały mołdawskie

Bilety na:
ODPALPROJEKT lub eBilet.pl


masz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ziomal #1791353 | 83.9.*.* 9 sie 2015 19:48

    Wspaniały koncert! Szacun, naprawdę to było piękne przeżycie posłuchać muzyków którzy są perfekcjonistami i cieszą cię grą. Mam nadzieję, że usłyszymy ich za rok!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz