Złoty puchar chóru Collegium Juvenum na pożegnanie

2015-06-29 10:16:48 (ost. akt: 2015-06-29 10:32:25)
Złoty puchar chóru Collegium Juvenum na pożegnanie

koncert nie tylko z okazji 10-lecia chóru, ale też pożegnanie Joanny Muśko, założycielki i dyrygentki

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Chór Collegium Juvenum wystąpił w sobotę (27.06) w koncercie z okazji 10-lecia działalności. Był to także koncert pożegnalny, bo założycielka i dyrygentka zespołu Joanna Muśko wyjeżdża za granicę. Kto poprowadzi ten znakomity chór, jeszcze nie wiadomo.

W koncercie w kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (dawniej garnizonowym) wzięli udział obecni i dawni członkowie Collegium Juvenum. Okazją było nie tylko 10-lecie zespołu, działającego przy II LO w Olsztynie, ale też pożegnanie Joanny Muśko, założycielki i dyrygentki chóru.

Collegium jest zdobywcą wielu nagród na polskich i zagranicznych konkursach — ostatnio na Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka oraz grupą niezwykle mocno łącząca swoich członków.

Na występ przyjechał też Rafał Wykowski, student informatyki na Politechnice Warszawskiej i członek akademickiego chóru tej uczelni. Na ważniejsze koncerty i festiwale przyjeżdżała też Karolina Rubas, studiująca weterynarię w Lublinie. Aleksandra Cybruch, która prześpiewała w chórze 6 lat, uważa, że jego tajemnicą jest jego twórczyni. — Pani Joanna ma ogromne serce, w którym wszystkich zmieści — tłumaczy.

Podczas jubileuszowego koncertu chórzyści popisali się swoją wokalną wszechstronnością. Śpiewali utwory sakralne, dawne i współczesne, ze Wschodu i z Zachodu, musicalowe i ludowe. — Jestem szczęśliwa, że było mi dane spotkać tak wspaniałą młodzież — powiedziała Joanna Muśko. — Widziałam, jak moje chóralne dzieci dorastają i rozkwitają.
Młodzież podarowała swojej pani Joannie — najlepszemu dyrygentowi na świecie — złoty puchar. Licznie zgromadzona publiczność podziękowała jej owacją na stojąco. We wrześniu Joanna Muśko rozpocznie pracę w Szkole Europejskiej w Brukseli i tam się przeprowadzi z rodziną. — Podpisałam kontrakt na dwa lata — powiedziała nam. — Będę uczyła muzyki i być może prowadziła chór.

Kto pokieruje Collegium Juvenum, jeszcze nie wiadomo.

MZG

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kolec #1764858 | 83.9.*.* 29 cze 2015 10:56

    kto żyw ucieka stąd jak najdalej

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz