Plakaty i ilustracje Olbińskiego w Starej Kotłowni

2015-06-08 21:39:53 (ost. akt: 2015-06-08 21:40:44)
Wernisaż wystawy "Sztuka metafory" Rafała Olbińskiego w Starej Kotłowni w Olsztynie

Wernisaż wystawy "Sztuka metafory" Rafała Olbińskiego w Starej Kotłowni w Olsztynie

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

"Sztuka metafory" Rafała Olbińskiego to zbiór plakatów oraz ilustracji do książki "Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach". Spotkanie z malarzem i grafikiem docenionym m.in. w Nowym Jorku odbyło się w poniedziałek (8.06) w Starej Kotłowni w Kortowie. Poniżej zdjęcia z wernisażu.

Rafał Olbiński urodził się w 1943 w Kielcach. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, którą ukończył w 1969 roku uzyskując dyplom na Wydziale Architektury. W 1981 wyjechał do Paryża, skąd rok później wyemigrował do Nowego Jorku.

W 1985 roku został wykładowcą nowojorskiej School of Visual Arts. Prace Olbińskiego są prezentowane w zarówno galeriach, jak i muzeach, m.in. w Bibliotece Kongresu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Toyamie i Carnegie Foundation w Nowym Jorku.

W poniedziałek (8.06) w Starej Kotłowni na terenie kampusu uniwersyteckiego w Olsztynie Rafał Olbińsi opowiadał o projekcie "Sztuka metafory", czyli plakatach i ilustracjach do książki "Baśnie o miłości i innych dziwnych przypadkach".Olbiński jest laureatem wielu nagród, m.in. zwycięzcą konkursu „New York City Capital of the World” – na plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata. W 2012 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wystawę w Starej Kotłowni można oglądać do 12 czerwca w godz. 10-18.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB