„Tajemniczy klient” pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

2015-05-20 14:59:13 (ost. akt: 2015-05-20 15:02:19)
„Tajemniczy klient” pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

W sali kameralnej pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena w Olsztynie będzie można obejrzeć spektakl Grupy Teatralnej „Kokon” pt. „Tajemniczy klient”. Zapraszamy w poniedziałek 25 maja. Wstęp wolny.

„Tajemniczy klient”
Wesoły to zwykły mężczyzna, posiadający pewną misję do spełnienia. Identyfikuje się z bohaterami komiksów walczącymi ze złem. Tak więc testuje jakość obsługi w branży usługowo-handlowej, mając nadzieję, że w ten sposób przyczyni się do naprawienia świata. Ale czy jego działania są dobrze odbierane przez społeczeństwo? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić?

W sztuce Igora Gorzkowskiego zagrają:
Bartosz Całka, Dominik Chojnacki, Gabriela Dąbrowska, Beniamin Deptuła, Laura Fejer, Mariusz Gadomski, Klaudia Grygo, Sandra Iwańczuk, Gabriela Jeziorska, Klaudia Kieczmerska, Bartosz Markowski, Szymon Rogalski, Karol Sochacki, Mateusz Stanisławski, Julita Ślubowska.
Reżyseria: Krystyna Jędrys i zespół

Spektakl Grupy Teatralnej „Kokon” pt. „Tajemniczy klient”
25 maja (poniedziałek) godz. 18.00
sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena


Działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie Grupa Teatralna „Kokon” skupia młodzież ze szkół średnich i studentów. Powstała w 1995 roku, od początku prowadzona jest przez aktorkę Krystynę Jędrys. Zmieniający się z roku na rok zespół zrealizował kilkanaście teatralnych premier, zagrał kilkadziesiąt przedstawień, w których wystąpiło ponad stu młodych aktorów. Pierwsze spektakle zrealizowano w oparciu o wiersze polskich autorów. Powstały wówczas „Kobiety” wg poezji Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Szymborskiej, Kamieńskiej i tekstów filozoficznych, spektakl dla dzieci „Po rozum do głowy” wg Brzechwy oraz spektakl „Miłość” w oparciu o polską poezję miłosną. Następne lata zaowocowały adaptacjami dzieł literatury polskiej i światowej.

Każdy kolejny rok pracy przynosi teatrowi nagrody na festiwalach teatrów młodzieżowych. Grupa występuje nie tylko w Olsztynie i województwie – spektakle grupy można było oglądać m.in. w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Dla wielu młodych aktorów teatralna przygoda rozpoczęta właśnie w Kokonie, zaowocowała potrzebą stałego kontaktu z teatrem. Dla niektórych to początek artystycznej drogi ku profesjonalnym scenom.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB