Sieczka, humor i demolka - "Avengers: Czas Ultrona" na srebrnym ekranie

2015-05-18 09:00:00 (ost. akt: 2015-05-18 09:56:09)
Sieczka, humor i demolka - Avengers: Czas Ultrona na srebrnym ekranie

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Jeśli szukasz filmu na odreagowanie stresów, to "Avengers: Czas Ultrona" jest świetnym rozwiązaniem. Produkcja Jossa Whedona jest pożywką dla tych, którzy uwielbiają olbrzymią destrukcję na srebrnym ekranie. Nasuwa się jedynie pytanie - ile Ty zrobiłbyś, żeby uratować wszechświat?

"Avengers: Czas Ultrona" to druga część sagi Marvela, która zdaje się ciągnąć bez końca i dla miłośników komiksów oraz filmów kręconych na ich podstawie, kolejne jej części zaplanowane są na kolejne 20 lat na przód. Po raz kolejny widzimy jak zespół superbohaterów, wręcz bogów, jednoczy się, żeby walczyć z nowym zagrożeniem dla ludzkości - bezwzględnym Ultronem. Kim jest Ultron? To robot ze sztuczną inteligencją, który został stworzony, jak oczywiście zgadujecie, przez Tonego Starka, lub raczej Iron Mana.
Jednak coś, co miało przywrócić pokój na Ziemi i stanowić ochronę przed najeźdźcami z kosmosu, których widzieliśmy w poprzedniej części, staje się zgubą dla ludzkości. Ultron stwierdza, że nienawidzi Avengersów i uważa, że to oni są zgubą dla świata ludzi. Buduje swoja armię robotów, które wykorzystuje do walki z superbohaterami oraz do skompletowania części i surowców do stworzenia swojej nowej, cielistej formy...

Oczywiście znowu jesteśmy świadkami konfliktów pomiędzy bohaterami i iskrzenia pomiędzy ich wyrazistymi i odmiennymi osobowościami. Film jest pełen zwrotów akcji i wręcz napakowany po brzegi zabawnymi gagami i dialogami.

Na ekranie występuje oczywiście śmietanka hollywoodzkich aktorów: Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, James Spader, Samuel L. Jackson i wielu innych.

Świat przedstawiony w filmie Whedona obrazuje świat chroniony przez bohaterów-bogów, którzy wykonując swoją "pracę" nie baczy na szkody i jakiekolwiek koszty. Nie przeszkadza im, że walcząc z armią robotów niszczą pół Nowego Jorku, albo opanowując szał Hulka burzą wieżowiec w centrum południowoafrykańskiego miasta. Jednak demolka na ekranie jest wielkim plusem tego filmu, jak również wspominane przeze mnie dialogi. "Avengers: Czas Ultrona" warte polecenia wszystkim tym, którzy lubią dobre kino akcji.

"Avengers: Czas Ultrona" w polskich kinach grany jest 8 maja.

Zobacz oficjalny zwiastun filmu:"Avengers: Czas Ultrona" w kinie Helios w 2D/3D w wersji z napisami, polskim dubbingiem:ad

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB