Wybieram bibliotekę! W piątek startuje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

2015-05-05 14:30:00 (ost. akt: 2015-05-05 14:33:49)
Wybieram bibliotekę! W piątek startuje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Od 8 do 15 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM trwać będzie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Rozpocznie się w piątek o godz. 11 otwarciem wystawy "Wybieram bibliotekę, a potem ruszam w świat".

Wśród eksponatów wystawy otwierającej Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Kortowie będzie można zobaczyć zdjęcia bibliotekarzy z podróży po różnych zakątkach świata oraz przywiezione pamiątki. W sali 307 odbędą się wydarzenia pod wspólnym hasłem "Wybieram bibliotekę... bo tu znajdę natchnienie”.

O godz. 12 „Poezja w miejscach publicznych” — spotkanie autorskie z Markiem Barańskim, dziennikarzem „Gazety Olsztyńskiej” i poetą, które poprowadzi Dawid Kraszewski. Wydarzenie wzbogaci występ Koła Naukowego Twórczości Literackiej „Ars Scripta”.

W poniedziałek (11 maja) Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct i Centrum Dokumentacji Europejskiej zapraszają na debatę, która odbędzie się w czytelni Kolekcji Dydaktycznej. Początek o godz. 11. Nagrodą w bitwie na argumenty jest wyjazd do Brukseli!

We wtorek (12 maja) w godz. 10-12:30 na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej odbędą się zajęcia dla dzieci: "Wybieram bibliotekę... od najmłodszych lat".

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek „Wybieram bibliotekę"
8-15 maja, Olsztyn


Bibliteka Uniwersytecka UWM
ul. Oczapowskiego 12, Kortowo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB