Śpiew w Filharmonii w roli głównej

2015-04-13 11:46:34 (ost. akt: 2015-04-13 11:49:58)
Śpiew w Filharmonii w roli głównej

17 kwietnia 2015, w piątek o godz. 19.00 w Filharmonii odbędzie się koncert zorganizowany we współpracy z Ogólnopolskim Konkursem Wokalnym w Mławie. Bohaterami koncertu będą finaliści konkursu wokalnego Mława 2015, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Ogólnopolski Konkurs Wokalny w Mławie odbędzie się już po raz czwarty. Organizatorem jest miejscowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego, a w konkursie będą uczestniczyć młodzi śpiewacy operowi i adepci sztuki wokalnej z wielu stron Polski, zapewne wiele wspaniałych talentów. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: uczniowie szkół muzycznych II stopnia oraz studenci i absolwenci wyższych uczelni muzycznych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, finał konkursu będzie miał dwa etapy. Wpierw uczestnicy wystąpią z towarzyszeniem fortepianu – w Mławie, następnie zaś na dużej scenie, z orkiestrą symfoniczną – i przed dużą widownią – w Olsztynie.
Kogo i w jakim repertuarze usłyszymy? O tym zdecyduje jury konkursu. W obowiązkowym repertuarze znajdują się m.in. kompozycje Moniuszki, Donizettiego, Mozarta, Pucciniego, Verdiego, Bizeta, Czajkowskiego, Rossiniego

Zapraszamy na ten wyjątkowy konkursowy koncert symfoniczny, gdzie z pewnością poznamy i wysłuchamy kilkanaścioro debiutujących, utalentowanych młodych wokalistów, których czeka, – czego im życzymy – piękna droga artystycznej kariery.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, karta melomana 20 zł do nabycia w kasie Filharmonii pon.- pt. w godz.10-18 oraz przed koncertemKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB