Koncert orkiestry kameralnej z filharmonii w Kaliningradzie!

2015-04-06 19:28:28 (ost. akt: 2015-04-06 19:38:38)
Koncert orkiestry kameralnej z filharmonii w Kaliningradzie!

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Na koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii w Kaliningradzie zapraszamy 11 kwietnia (sobota) o godz. 18 do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Orkiestra kameralna z filharmonii w Kaliningradzie składa się z najlepszych instrumentalistów regionu, a każdy z jej członków to wysokiej klasy artysta muzyk. Krytyka muzyczna często podkreśla entuzjazm i zespołową dyscyplinę muzyków - cechy, dzięki którym orkiestra doczekała się znaczącego i bogatego repertuaru.

Repertuar ten obejmuje dzieła muzyki okresu baroku, klasyków wiedeńskich, romantyzmu europejskiego, muzyki rosyjskiej XIX i XX wieku. Zespół koncertował w wielu krajach, m.in. w Polsce, na Litwie, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Szwecji, w Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie.

W wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii w Kaliningradzie pod dyrekcją Aleksandra Andrejewa usłyszymy m.in. W.A. Mozarta – Divertimento D-dur KV 136, Borysa Czajkowskiego – Sinfoniettę na smyczki.
W repertuarze olsztyńskiego koncertu orkiestry znajdą się również popularne tańce i melodie Jacquesa Offenbacha, Johanna Straussa, Piotra Czajkowskiego, Astora Piazzolli, Scotta Joplina.

Organizatorzy koncertu: Rząd Obwodu Kaliningradzkiego, Ministerstwo Kultury Obwodu Kaliningradzkiego, Obwodowa Filharmonia Kaliningradzka im. E. F. Svetlanowa , XXII Międzynarodowy Festiwal sztuki „Bursztynowy naszyjnik”. Przy wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliningradzie.

Orkiestra Kameralna Filharmonii w Kaliningradzie
11 kwietnia (sobota), godz. 18.00
Sala koncertowa


Warmińsko-Mazurska Filharmonia
im. Feliksa Nowowiejskiego
ul. Głowackiego 1, Olsztyn

Aleksander Andrejew (dyrygent). W programie:
>> W.A. Mozart – Divertimento D-dur KV 136
>> Borys Czajkowski – Sinfonietta na smyczki (Sonatina, Walc, Wariacje, Rondo)
>> walce, tanga i inne tańce Jacquesa Offenbacha, Johanna Straussa, Piotra Czajkowskiego, Astora Piazzolli, Scotta Joplina

Bilety w cenie: bilet normalny 40 zł, bilet ulgowy 30 zł, karta melomana 20 zł do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz. 10-18 oraz na dwie godziny przed koncertem.


***

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB