Dotknij Teatru w Ornecie

2015-03-30 10:22:09 (ost. akt: 2015-03-30 10:24:01)

Miejski Dom Kultury w Ornecie przyłączył się do promowania sztuki teatralnej. Już 31 marca będziemy obchodzić po raz drugi Międzynarodowy Dzień Teatru. Do wspólnego działania włączyły się również lokalne szkoły oraz przedszkola.

Dotknij Teatru w Ornecie

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Orneckie wydarzenie otworzą happeningi z „olbrzymią dłonią” w roli głównej, promujące popołudniowe, bezpłatne warsztaty teatralne. Działanie zrealizowane zostanie w lokalnych szkołach we współpracy z uczniami aktywnie działającymi w obszarze kultury i grupami teatralnymi. Odbiorcami będą rzecz jasna bywalcy szkolnych korytarzy w przerwach między lekcjami. Zaś po południu w Miejskim Domu Kultury w Ornecie odbędą się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów z Elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka – Hanna Motyka oraz Piotr Boratyński. Goście poprowadzą zajęcia w godz. 15.00 – 16.00 w dwóch grupach wiekowych (młodsza 5-12 lat, starsza 13-18 lat).

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki można odebrać w siedzibie MDK w Ornecie, ul. 1 Maja 45.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Więcej o projekcie:
Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania m.in. spektakle, warsztaty, czytanie dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr od „ kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.
(mat. ze strony www.dotknij-teatru.pl)


MDK w Ornecie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB