Twórcy znad Welu. Wystawa na cztery pędzle

2015-03-12 10:50:06 (ost. akt: 2015-03-12 10:50:21)
Twórcy znad Welu. Wystawa na cztery pędzle

Autor zdjęcia: Karol Afeltowicz

Czwórka artystów z Lidzbarka Welskiego, którzy – jak sami mówią – chcą odbiorców swej twórczości przenieść chociaż na chwilę w świat refleksji, wyobraźni, świat ich uczuć i emocji. Wernisaż wystawy „Na cztery pędzle. Twórcy znad Welu” w piątek (20 marca) w Starym Ratuszu.

Na wystawie „Na cztery pędzle. Twórcy znad Welu” będzie można zobaczyć prace czterech artystów z Lidzbarka Welskiego: Elżbiety Murawskiej, Magdaleny Rochoń, Karola Afeltowicza, Marka Nowakowskiego. Kim są i co poprzez swoją sztukę przekazują odbiorcom?

Elżbieta Murawska
Urodziła się w Glinojecku, mieszka w Lidzbarku Welskim. Maluje pejzaże, kwiaty, portrety oraz martwą naturę. Stosuje różnorodne techniki: olej, ołówek, akwarelę i pastel. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych m.in. w Olsztynie, Tczewie, Białowieży, Radziejowie, Ciechanowie, Ciechanowcu, Bieżuniu, Glinojecku, Strzegowie, Lidzbarku, Paczkowie. Malując, stara się zatrzymać i utrwalić piękno. Jej prace znajdują się w domach kultury i zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Magdalena Rochoń
Urodziła się w 1971 r. w Działdowie, od 1993 r. mieszka w Lidzbarku Welskim. Malarstwem zajmuje się od wielu lat, ale najintensywniej pracuje od 2005 r. W swym dorobku ma ponad 450 obrazów. Zdobią one prywatne galerie w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Norwegii, Belgii, Australii, Kanady i USA). Autorka lubi tworzyć olejami i akwarelami, czasami sięga po akryl i pastel. Najczęstszym tematem jej prac są kobiece portrety i akty. Próbuje ukazać uczucia zamknięte w ich pięknych duszach i ciałach. Maluje również kwiaty, zwierzęta, sceny rodzajowe, czasami martwą naturę, pejzaż, architekturę i abstrakcję.

Karol Afeltowicz
Akwarelista, urodził się we Włocławku w 1951 r. W 1988 r. wyjechał z rodziną do Berlina. Przełomem w jego życiu był ciężki wypadek, po którym nie powrócił już do zawodu. Od 2000 r. zaczął interesować się malarstwem i pobierać prywatne lekcje w Berlinie u prof. J. Schulza. Ma na swoim koncie ponad 60 wystaw w Niemczech i Polsce. W swoim dorobku artystycznym ma wiele obrazów, które zdobią zbiory prywatne w wielu krajach świata. Jego zainteresowania malarskie wiążą się ściśle z podróżami, szczególnie po Toskanii i Prowansji. Do ulubionych tematów należą motywy berlińskie i Lidzbarka Welskiego oraz jego okolic.

Marek Nowakowski
Urodził się w 1956 r. w Lidzbarku Welskim. Malarstwem zajmuje się od ponad 30 lat. Jest samoukiem. Maluje olejami, jego ulubione tematy to martwa natura, abstrakcja i surrealizm. Brał udział w Powiatowym Konkursie Twórczości Nieprofesjonalnej. W 2007 r. zajął pierwsze miejsce, a w 2009 r. i 2011 r. zajmował drugie. Malarstwo jest jego pasją, dlatego poświęca mu każdą wolną chwilę.

Wernisaż wystawy pt.: „Na cztery pędzle. Twórcy znad Welu”
20 marca (piątek), godz. 17.00


Galeria Stary Ratusz WBP
ul. Stare Miasto 33, Olsztyn

Materiały organizatora

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tesia #1688462 | 178.43.*.* 13 mar 2015 09:11

    dobrze by było jakby w tekście informujący była informacja ,że wystawa odbędzie się w Olsztynie,bo trudno o to,żeby w Lidzbarku udać się na wystawę do Starego Ratusza.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz