Eurowizja 2015: W pierwszej chwili chciałam uciekać

2015-03-11 16:30:01 (ost. akt: 2015-03-11 16:34:05)
Eurowizja 2015: W pierwszej chwili chciałam uciekać

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Building Bridges — to hasło tegorocznej Eurowizji. Z okazji 60. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Telewizja Polska podjęła decyzję, iż w konkursie zaprezentowana zostanie piosenka z przesłaniem — „In The Name Of Love”, w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej, która w umiejętny sposób łączy popularność z ideą budowania mostu tolerancji.

Monika Kuszyńska została reprezentantką Polski na Eurowizji. Werdykt został ogłoszony (09.03) na antenie, podczas programu "Świat się kręci". — Obawiam się tego, co każdy artysta — presji, która się z tym festiwalem wiąże — powiedziała wyróżniona gwiazda.

Podczas konkursu, który odbędzie się 23 maja w Wiedniu, była wokalistka zespołu Varius Manx zaśpiewa utwór "In The Name of Love". Piosenka jest efektem pracy twórczego duetu: Moniki (słowa) i jej męża, Kuby Raczyńskiego (muzyka). Utwór stworzony został specjalnie na tę okazję i stał się jednocześnie zapowiedzią drugiej solowej płyty artystki.

Z myślą o polskich odbiorcach, piosenkę nagrano również w polskiej wersji językowej. Jej tytuł to: „Obudź się i żyj”. Utwór zapowiada drugi solowy album artystki, którego premiera zaplanowana została na jesień 2015 roku.

Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów. Debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy. Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności.


To nie koniec niespodzianek. 23 maja w Wiedniu w konkursie Eurowizji Finlandię będzie reprezentowała grupa PKN złożona z niepełnosprawnych muzyków z zespołem Downa i autyzmem.

Pertti Kurikan Nimipaivat, bo tak brzmi pełna nazwa grupy, grają punk. Reprezentantami Finlandii na Eurowizji 2015 zostali po głosowaniu, w którym otrzymali 40 procent głosów.Źródło: TVP/X-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB