Eurowizja 2015: Monika Kuszyńska będzie reprezentowała Polskę!

2015-03-10 09:52:56 (ost. akt: 2015-03-10 10:04:59)
„In The Name Of Love” Moniki Kuszyńskiej na Eurowizji 2015

„In The Name Of Love” Moniki Kuszyńskiej na Eurowizji 2015

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Piosenka „In The Name Of Love” w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej będzie reprezentowała Telewizję Polską na jubileuszowym, 60. Konkursie Piosenki Eurowizji – Wiedeń 2015. Tę wiadomość 9 marca ogłoszono w programie TVP1 „Świat się kręci”, którego gościem była artystka.

Building Bridges — to hasło tegorocznej Eurowizji. Z okazji 60. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Telewizja Polska podjęła decyzję, iż w konkursie zaprezentowana zostanie piosenka z przesłaniem — „In The Name Of Love”, w wykonaniu artystki nietuzinkowej — Moniki Kuszyńskiej, która w umiejętny sposób łączy popularność z ideą budowania mostu tolerancji.

— Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia — mówi Monika Kuszyńska. — Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych. Most porozumienia między nimi z każdym rokiem się umacnia i wierzę, że pewnego dnia granice zostaną zatarte. Tegoroczne hasło Eurowizji: „Building Bridges” idealnie wpisuje się w tę ideę. Było również inspiracją do napisania tekstu piosenki „In The Name Of Love”. Bo w imię miłości możemy przełamywać wszelkie bariery.Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów. Debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy. Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności.

Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wróciła do aktywnego życia, ale przede wszystkim powróciła do swojej pasji, którą jest śpiewanie. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta o wymownym tytule „Ocalona”. Od tego czasu artystka pozostaje aktywna, starając się łączyć sztukę z działalnością społeczną. W lutym 2013 roku Monika została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną i charytatywną na rzecz promowania osób niepełnosprawnych.

„In The Name Of Love” to najnowsza propozycja muzyczna Moniki Kuszyńskiej, która będzie reprezentowała Polskę na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu. Piosenka jest efektem pracy twórczego duetu: Moniki (słowa) i jej męża, Kuby Raczyńskiego (muzyka). Utwór stworzony został specjalnie na tę okazję i stał się jednocześnie zapowiedzią drugiej solowej płyty artystki.

Z myślą o polskich odbiorcach, piosenkę nagrano również w polskiej wersji językowej. Jej tytuł to: „Obudź się i żyj”. Utwór zapowiada drugi solowy album artystki, którego premiera zaplanowana została na jesień 2015 roku.

Źródło: Centrum Informacji TVP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zyga #1686267 | 178.23.*.* 10 mar 2015 18:36

    Już raz było łączenie(,kajne grenzen) co z tego wyszło wszyscy widzieli.A swoją drogą jeśli będzie tak samo jak ostatnio,że sms widzów służyły tylko do nabicia kasy,to DZIĘKUJEMY.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz