Ostatnia szansa, żeby zobaczyć USA u obiektywie!

2015-03-04 15:14:44 (ost. akt: 2015-03-04 15:36:35)
San Francisco. Jedno ze zdjęć prezentowanych na wystawie "USA w obiektywie"

San Francisco. Jedno ze zdjęć prezentowanych na wystawie "USA w obiektywie"

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Autorzy zdjęć — Mike Garcia i David Stanton — opowiedzą za pomocą Skype’a o swojej pasji, jaką jest fotografia. Gościem specjalnym wtorkowego (10.03) finisażu wystawy "USA u obiektywie" w Planecie 11 będzie Monica Cason.

Regiony USA różnią się nie tylko pod względem geograficznym i krajobrazowym — od spokojnych tropikalnych wodospadów, do tętniących życiem kosmopolitycznych miast — ale również kulturą i tradycjami. Mimo uderzających różnic, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych pozostają zjednoczeni pod sztandarem amerykańskiego ducha patriotycznego.

Dla wielu USA jest symbolem wolności, dobrobytu i kreatywności. Wszystkie te cechy można odnaleźć na prezentowanych zdjęciach. Pod wieloma względami są one ze sobą powiązane, tak jak amerykańskie społeczeństwo.

Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie w Planecie 11 są:

Mike Garcia — Amerykanin mieszkający w Los Angeles. Podróżował po Stanach Zjednoczonych, Japonii, Meksyku i Europie, z planami aby odwiedzić Azję południowo-wschodnią. Szczególnie lubi portrety i fotografię turystyczną, próbując uchwycić istotę lokalnej kultury. Fotografia to jego życiowa pasja.

David Stanton — Amerykański niezależny fotograf. Obecnie studiuje w Institute of Art w Schaumburgu, stanie Illinois. Ma 22 lata i fotografuje od ponad czterech lat.

Gościem specjalnym finisażu wystawy "USA w obiektywie" będzie Monica Cason — współorganizatorka wystawy, Amerykanka polskiego pochodzenia, stypendystka fundacji Fulbrighta. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Mieszka w Polsce od września 2014 roku. Na uniwersytecie prowadzi zajęcia z języka angielskiego i warsztaty z Bezpieczeństwa Narodowego.

Finisaż wystawy „USA W OBIEKTYWIE”
10 marca (wtorek), godz. 17:00


Planeta 11, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej
al. Piłsudskiego 38, Olsztyn

Termin wystawy: 14.02-12.03.2015
Wstęp wolny


Wystawa sponsorowana w części przez Polsko-Amerykańską Fundację Fulbrighta


Prudential Reflection, Boston. Jedno ze zdjęć prezentowanych na wystawie
***

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB