Soliści teatru Roma w Olsztynie: "Cudowny świat musicalu"

2015-02-02 10:09:15 (ost. akt: 2015-02-02 11:46:21)
Soliści teatru Roma w Olsztynie: Cudowny świat musicalu

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Edyta Krzemień i Damian Aleksander z Teatru Muzycznego Roma w Warszawie wystąpią w olsztyńskiej filharmonii podczas koncertów pt. „Cudowny świat musicalu”. Zapraszamy na dwudniowe muzyczne święto (5 i 6 lutego).

Piosenki z najsłynniejszych światowych musicali zaprezentują soliści Edyta Krzemień i Damian Aleksander z Teatru Muzycznego Roma w Warszawie przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

W koncercie pt. "Cudowny świat musicalu" oprócz musicalowych hitów (m.in. Rodgers "Dźwięki muzyki", L. Bernstein "Kandyd", S. Flaherty "Ragtime", F. Wildhorn "Jekyll & Hyde") usłyszymy również piosenki z takich filmów, jak: „Czarnoksiężnik z krainy Oz” i „Deszczowa piosenka”.

Koncert objęty jest programem „filharmonia/ostrożnie,wciąga!!!” Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie, realizowanym w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

***

Edyta Krzemień (na zdjęciu po lewej) debiutowała w 2008 r. na scenie teatru Muzycznego Roma w Warszawie rolą Christine Daaé w musicalu "Upiór w Operze".

Wokalistka i aktorka. Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalno-aktorskim.

Zagrała główne role w musicalach: "Les Miserables", "Sweeney Todd", "Tarzan", "Notre Dame L’histoire", "Jekyll and Hyde".


Damian Aleksander jest od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrał główne role w takich musicalowych hitach, jak "Miss Saigon", "Grease", "Pięciu Braci Moe", "Koty", "Les Misérables" czy "Upiór w Operze", nagrodzony podwójną Platynową Płytą.

Aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Finalista XIX Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998).

Sławomir Chrzanowski dyrygował ponad 60 orkiestrami na świecie, w tym większością polskich orkiestr filharmonicznych i kameralnych, z którymi nadal prowadzi stałą współpracę.

Towarzyszył największym gwiazdom polskiej sceny operowej: Ochmanowi, Kwietniowi, czy Beczale.

Koncerty pt. "Cudowny świat musicalu"
5 i 6 lutego (czwartek i piątek), godz. 19

Filharmonia Warmińsko-Mazurska
ul. Głowackiego 1, Olsztyn

Materiały organizatora

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AAA #1655904 | 178.235.*.* 4 lut 2015 20:36

    Byłoby miło gdyby bilety na takie imprezy były dostępne. Dziwnym trafem wszystko znika nim o imprezie robi się głośno... I to nie pierwszy raz. Filharmonia dla elit. Gdyby ktoś miał bilet na sprzedaż, proszę o sygnał.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz