Jacques Offenbach: Opowieści Hoffmanna. W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2015-01-26 14:50:33 (ost. akt: 2015-01-26 14:55:56)
Jacques Offenbach: Opowieści Hoffmanna. W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Jacques Offenbach: Opowieści Hoffmanna - The Metropolitan Opera: Live in HD w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej 31 stycznia 2015r.(sobota),o godz.18.55 sala koncertowa


Obsada:
Hoffmann – VITTORIO GRIGOLO (tenor)
Olimpia – ERIN MORLEY (sopran)
Antonia / Stella – HIBLA GERZMAVA (sopran)
Giulietta – CHRISTINE RICE (sopran)
Niklas, przyjaciel Hoffmanna – KATE LINDSEY (mezzosopran)
Złe duchy Hoffmanna: Lindorf, Coppelius, Dr Mirakel, Dapertutto – THOMAS HAMPSON (baryton)

Dyryguje
: YVES ABEL
Reżyseria: BARTLETT SHER
Scenografia: MICHAEL YEARGAN
Kostiumy: CATHERINE ZUBER
Światło: JAMES F. INGALLS
Choreografia: DOU DOU HUANG

Prasa o spektaklu Opowieści Hoffmanna w Metropolitan Opera

Vittorio Grigolo w roli Hoffmanna szybuje na wysokich nutach czystych i silnych ... Erin Morley to godna wyróżnienia Olimpia, o głosie bogatym pod względem dynamiki, z zacięciem dramatycznym ... Hibla Gerzmava śpiewała partię Antonii sopranem miękkim lecz nośnym ... Kate Lindsey obdarzyła postać Niklasa – przyjaciela Hoffmanna – mezzosopranem eleganckim, o srebrzystym odcieniu … Dyrygent Yves Abel prowadził orkiestrę żywo i z wdziękiem – „The New York Times”

Opowieści Hoffmanna to jedyna opera Offenbacha, autora licznych operetek i muzycznych komedii (a także twórcy słynnego kankana). Jacques Offenbach (1819-1880) był symbolem Paryża czasów Drugiego Cesarstwa, jego prześmiewcą, bardem, postacią powszechnie znaną i popularną. Niemal każda z jego kolejnych operetek, takich jak: Orfeusz w piekle, Piękna Helena, Życie paryskie, Wielka księżna Gerolstein, stawała się sensacją. Offenbach jednak całe życie marzył o napisaniu „wielkiej opery”. Często wracał myślami do fascynującej go twórczości romantycznego pisarza-fantasty Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna. Sportretowanie Hoffmanna w operze korciło Offenbacha od dawna, lecz on tak długo zwlekał z podjęciem tematu, aż wreszcie, już w trakcie pracy nad operą, zachorował i umarł. Zostawił dzieło niedokończone, poskładane potem przez innych, lecz wyjątkowo melodyjne i nastrojowe. Premiera odbyła się w Opéra Comique w Paryżu w dniu 10 lutego 1881 roku. Libretto opery: Jules Barbier i Michel Carré.

Zapraszamy do wysłuchania tego wybitnego dzieła Jacques’a Offenbacha (z pięknymi ariami i nieśmiertelną barkarolą), które zgodnie z pragnieniem kompozytora zapewniło mu godne miejsce wśród wielkich operowych twórców.


Planowany czas trwania transmisji z Metropolitan Opera - 3 godziny 50 minut /w tym dwie przerwy/.

Bilety w cenie 50 zł –sektor I 35 zł sektor II do nabycia w kasie Filharmonii pon.-pt. w godz.10-18 oraz na dwie godziny przed spektaklem. Zapraszamy!
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB