Recital chopinowski Michała Karola Szymanowskiego

2015-01-24 10:59:33 (ost. akt: 2015-01-24 11:02:27)
Recital chopinowski Michała Karola Szymanowskiego

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W cyklu „Mistrzowskie recitale fortepianowe” Warmińsko-Mazurska Filharmonia zaprasza w dniu 30 stycznia 2015 r.(piątek), o godz.19.00 na recital chopinowski Michała Karola Szymanowskiego

Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występował m.in. w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie na koncercie dla papieża Benedykta XVI, w Belwederze dla pary prezydenckiej oraz w wielu filharmoniach na całym świecie, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie na Festiwalu „Chopin i jego Europa” podczas jednego wieczoru z Marthą Argerich.

Poza licznymi koncertami w kraju Michał K. Szymanowski występował z recitalami w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, w Japonii, Brazylii oraz Wenezueli.

W programie mistrzowskiego recitalu fortepianowego w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej artysta wykona następujące kompozycje Fryderyka Chopina:

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Barkarola Fis-dur op. 60
Etiuda a-moll op. 25 nr 11
Etiuda h-moll op. 25 nr 10
Walc As-dur op. 42
Fantazja f-moll op. 49
Mazurki op. 59
Polonez fis -moll op. 44
Sonata h-moll op. 58

Słowo o muzyce - Jagienka Kass.

Zapraszamy Państwa do Filharmonii na recital Michała Szymanowskiego - artysty o wyjątkowym talencie pianistycznym.

Kasa biletowa czynna pon.-pt. w godz.10-18.00 oraz przed koncertem Bilety w cenie: normalny 30 zł, ulgowy 22 zł, karta melomana 15 zł

Michał Karol Szymanowski

Michał Karol Szymanowski – fortepian

Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie jest studentem dyplomowego roku dyrygentury w bydgoskiej Alma Mater w klasie prof. Zygmunta Rycherta oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik Hanns Eisler w Berlinie, w klasie fortepianu prof. Eldara Nebolsina.

Koncertował m.in. w Pałacu Narodów ONZ w Genewie, w Auli Pawła VI w Watykanie na koncercie dla papieża Benedykta XVI, w Belwederze dla pary prezydenckiej oraz w wielu filharmoniach na całym świecie, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie na Festiwalu „Chopin i jego Europa” podczas jednego wieczoru z Marthą Argerich. Grał recitale w kraju: m.in. w Warszawie, w Krakowie, w Katowicach, w Poznaniu, w Bydgoszczy, oraz za granicą: w Stanach Zjednoczonych, w Japonii, Brazylii, Wenezueli, we Francji, w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, w Belgii, Szwajcarii, Chorwacji, Bułgarii, Rumunii, w Czechach, na Węgrzech, na Cyprze oraz na Ukrainie.

Współpracował z dyrygentami tej miary co Alfredo Rugeles, Jacek Kasprzyk, Marek Pijarowski, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tadeusz Wojciechowski, Kai Bumann, Zygmunt Rychert, Michał Dworzyński.

Wykonywał koncerty z towarzyszeniem m.in. Teresa Carreño Youth Orchestra of Venezuela, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy, Polskiej Orkiestry Radiowej, Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej czy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej
w Bydgoszczy. Jesienią 2011 r. ukazał się debiutancki album artysty:
„Michał Szymanowski Piano Recital”.

Do jego najważniejszych osiągnięć konkursowych należą:

• I miejsce w kategorii Kultura na konkursie Rumaki 2012 (Bydgoszcz 2013)
• II miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego (Warszawa 2012)
• I miejsce na Konkursie Pianistycznym o Stypendium Yamaha Music Foundation of Europe (Katowice 2011)
• III miejsce (ex aequo) oraz nagroda dla najlepszego Polaka na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego (Bydgoszcz 2010)
• II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (Warszawa 2008)
• Wyróżnienie na V Festiwalu „ Chopinowskie Interpretacje Młodych” (Konin 2008)
• Został laureatem XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Tydzień Talentów (Tarnów – Kasna Dolna 2007)
• V miejsce na VII Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów Pamięci Vladimira Horowitza (Kijów 2007)
• Nagroda Specjalna im. Anieli Młynarskiej-Rubinstein, Nagroda Prezydenta Bydgoszczy oraz Nagroda Specjalna EMCY Art. For Music na VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów Artur Rubinstein in Memoriam (Bydgoszcz 2007)
• Europejskie prawykonanie Concertina na fortepian i orkiestrę Zbigniewa
Bargielskiego z Orkiestrą Symfoniczną PZSM im. Artura Rubinsteina
w Bydgoszczy, Sala Koncertowa Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego (Bydgoszcz 2005).Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB