Straszne opowiadania z Olsztynem w tle

2015-01-18 15:20:00 (ost. akt: 2015-01-18 15:24:20)
Straszne opowiadania z Olsztynem w tle

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

"Kryminalny Olsztyn. Koszary" to zbiór najlepszych opowiadań, jakie napłynęły na konkurs ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Wydawnictwo Oficynka i miasto w sierpniu ubiegłego roku.

— Opowiadania są bardzo różne — mówi Urszula Witkowska z MBP. — Akcja niektórych rozgrywa się w w czasach Kopernika, innych współcześnie. Bohaterem jednego z nich jest seryjny morderca, który swoje zbrodnie upozowuje na wielkie obrazy. Jest też proza poetycka oraz humor.

Na konkurs napłynęło kilkadziesiąt prac. 32 z nich, jak mówi Witkowska, spełniło warunki formalne. — Byliśmy zaskoczeni liczbą prac, bo autorzy na ich napisanie mieli zaledwie miesiąc. Co ciekawe większość z nich nie pochodzi z Olsztyna — dodaje. — Są wśród nich mieszkańcy Katowic, Wrocławia i Rzeszowa. Wszyscy jednak wykazali się dobrą znajomością geografii Olsztyna i jego historii.

Konkurs wygrała Magdalena Maria Bukowiecka z Olsztyna, autorka opowiadania „Koszary”. — Jest to lekko napisana, bardzo ciekawa historia — ocenia Witkowska. Inni autorzy to Marek Adamkowicz, Wojciech Kulawski, Beata Sarnowska, Urszula Skorodziłło, Karolina Wiaczewska, Magdalena Knedler, Wiktoria Korzeniewska, Zuzanna Nikołajuk oraz Piotr Mielczarek.

Książka „Kryminalny Olsztyn. Koszary” ukazała się pod koniec grudnia i trafiła do księgarń w całej Polsce. — Można ją też wypożyczyć w naszych bibliotekach — dodaje Witkowska. — Zbiór cieszy się tak dużym zainteresowaniem naszych czytelników.

MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB