Kolejna historia o Mojżeszu. "Exodus: Bogowie i królowie" w kinach od 9 stycznia

2015-01-05 11:16:10 (ost. akt: 2015-01-05 12:47:09)
Kolejna historia o Mojżeszu. Exodus: Bogowie i królowie w kinach od 9 stycznia

Autor zdjęcia: mat. promocyjne / 20th Century FOX

Ridley Scott, amerykański reżyser, znany z takich filmów jak "Galdiator", "Królestwo Niebieskie" czy "Robin Hood" zmierzył się z ekranizacją biblijnej historii o Mojżeszu. I według krytyków udało mu się to lepiej niż Darrenowi Aronofskiemu, który w ubiegłym roku nakręcił film dotyczący innej biblijnej postaci - "Noe: Wybrany przez Boga". "Exodus: Bogowie i królowie" trafi do polskich kin 9 stycznia.

Ridley Scott przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach. [opis dystrybutora]

W rolę Mojżesza wcielił się Cristian Bale, który wielu widzom zapadł w pamięci jako Bruce Wayne/Batmana z ostatniej trylogii przygód o Mrocznym Rycerzu. Oprócz Bale'a na ekranie zobaczymy m.in. Joela Edgertona (Ramzes), Johna Turturro (Seti), Aarona Paula (Jozue), Bena Mendelsohna, Sigourney Weaver i Bena Kingsley'a.

Zdjęcia do filmu wykonał Polak - Dariusz Wolski, operator filmowy, obecnie pracujący w Hollywood, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Zobacz oficjalny trailer filmu od 20th Century FOX!


AN

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB