Wielka gala sylwestrowa w olsztyńskiej filharmonii

2014-12-29 10:23:07 (ost. akt: 2014-12-31 08:36:01)
Wielka gala sylwestrowa w olsztyńskiej filharmonii

Autor zdjęcia: Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Najpiękniejsze polki i walce rodziny Straussów oraz słynne arie z oper i operetek usłyszymy podczas środowego (31.12) koncertu w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Start o godz. 20. Zapraszają wykonawcy koncertu: Piotr Sułkowski (dyrygent), Agnieszka Tomaszewska (sopran), Tadeusz Szlenkier (tenor) oraz orkiestra symfoniczna filharmonii.

Agnieszka TomaszewskaSolistka koncertu Agnieszka Tomaszewska (sopran) jest laureatką konkursu Międzynarodowej Letniej Akademii Uniwersytetu w Salzburgu. Jest zdobywczynią I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari oraz nagród specjalnych (m.in. Radia RMF Classic). Finalistka i laureatka Nagrody dla Najlepszego Sopranu w Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim 2010. Debiutowała na scenie Schlosstheater Schönbrunn w Wiedniu partią Armidy (Rzekoma ogrodniczka) w roku 2005. W latach 2005-2007 była solistką Hamburskiej Opery Narodowej. Obecnie współpracuje z Operą Narodową w Warszawie.

Tadeusz SzlenkierTadeusz Szlenkier (tenor) ma na swoim koncie udział w licznych konkursach wokalnych. W maju 2005 r. zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Klassik-Mania w Wiedniu. Od tego czasu występuje na wielu ważnych scenach muzycznych w Polsce i za granicą. W 2010 r. Tadeusz Szlenkier reprezentował Polskę na koncertach organizowanych w ramach targów EXPO w Szanghaju. W latach 2012, 2013 i 2014 entuzjastycznie przyjęto występy artysty na festiwalu „Música em Trancoso” w Brazylii. Od 2010 r. jest na stałe związany z bydgoską Opera Nova, gdzie występuje w rolach tenora lirycznego.

Wielka gala sylwestrowa
Koncert w wykonaniu Agnieszki Tomaszewskiej, Tadeusza Szlenkiera
oraz orkiestry symfonicznej filharmonii
31 grudnia (środa), godz. 20:00

Filharmonia Warmińsko-Mazurska
ul. Głowackiego 1, Olsztyn

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB