Warmia i Mazury folklorem podszyte - rodzinny koncert w filharmonii

2014-12-08 09:33:27 (ost. akt: 2014-12-08 09:59:58)
Warmia i Mazury folklorem podszyte - rodzinny koncert w filharmonii

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Regionalne tradycyjne instrumenty, tańce, pieśni i stroje ludowe — to wszystko podczas koncertu rodzinnego pt. "Mazury", który odbędzie się w niedzielę (14.12) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

W koncercie „Mazury” wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, która wykona następujące kompozycje: Mazura z opery Halka Stanisława Moniuszki,
Mazurka op. 50 nr 3 Fryderyka Chopina, Poloneza op. 40 nr 1 Chopina, Mazurka op. 50 Karola Szymanowskiego oraz Tańce na orkiestrę symfoniczną.

Regionalne tradycyjne instrumenty, tańce, pieśni, stroje ludowe zaprezentują: Arkadiusz Krawiel (cymbały), Anna Broda (śpiew), Kapela Bałdygów z Mazuchówki koło Wydmin, Muzycy Scholi Węgajty i Transkapeli ze Szczytna oraz Zespół Ludowy Taneczno-Śpiewaczy Dybzaki z Gierzwałdu, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” z Olsztyna.

Koncert poprowadzi Agnieszka Krajewska-Werecka.

Podczas koncertu rodzinnego efekty swojej pracy przedstawią uczestnicy warsztatów folklorystycznych realizowanych w filharmonii od 11 października do 13 grudnia.

W foyer Filharmonii będzie można również obejrzeć wystawę etnograficznś prezentującą zbiory, archiwalia, eksponaty z regionu Warmii, przygotowana przez Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku.

Swoje prace oparte na tradycji ludowej zaprezentują artyści: Roman Guzek, Anna Bałdyga i Ewa Majcher i Roman Guzek

Zapraszamy!

Koncert rodzinny "Mazury"
14 grudnia (niedziela), godz. 11.00
Filharmonia Warmińsko-Mazurska
ul. Głowackiego 1, Olsztyn


Bilety w cenie: normalny 30 zł, ulgowy 22 zł, karta melomana 15 zł,
pakiet rodzinny: 22 zł rodzic + 11 zł dziecko

Koncerty w cyklu „Warmia i Mazury – muzyka folklorem podszyta” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. W roku 2014 przypada 200. rocznica urodzin Oskara Kolberga.

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB