Jeszcze więcej polskiej muzyki - koncert symfoniczny w olsztyńskiej filharmonii

2014-11-24 11:15:39 (ost. akt: 2014-11-24 11:30:57)
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Koncertem inauguracyjnym w maju w Szczecinie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej rozpoczęła realizację cyklu koncertów symfonicznych pt. „Jeszcze polska muzyka…”, by po ośmiu koncertach w różnych miastach Polski dotrzeć do Olsztyna. Na koncert symfoniczny zapraszamy w piątek (28 listopada) o godz. 19.

W programie koncertu symfonicznego w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pt. „JESZCZE POLSKA MUZYKA...” usłyszymy trzy kompozycje: Murals. Hommage a Mark Rothko (2014) Prawykonanie Dariusza Przybylskiego, Suitę na orkiestrę op. 13 „Pamięci Piotra Czajkowskiego” Henryka Pachulskiego oraz II Symfonię C-dur op. 61 Roberta Schumanna.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to jeden z czołowych zespołów symfonicznych w Polsce. Tworzą go pasjonaci i najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych, takich jak: Akademia Muzyczna w Krakowie, Hochschule Für Musik Und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu.

Jako soliści wystąpią w koncercie Marek Bracha (fortepian) i Maciej Frąckiewicz (akordeon). Artystyczną i organizacyjną pieczę nad zespołem pełni od powstania zespołu Marcin Klejdysz, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

Jacek KaspszykOrkiestrę Akademii Beethovenowskiej poprowadzi wybitny, światowej sławy dyrygent Jacek Kaspszyk.

Od 1 września 2013 Jacek Kaspszyk pełni funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Narodowej, a od listopada 2013 r. artysta jest również pierwszym dyrygentem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Wybitne dokonania dyrygenckie, nagraniowe oraz realizacje sceniczne Jacka Kaspszyka stawiają go w muzycznej światowej czołówce.

Annika Senger z Online Musik Magazine w swojej recenzji po wysłuchaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej napisała: [...] Już od pierwszych taktów słychać, że założona w 2003 roku Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z Krakowa składa się z najbardziej uzdolnionych, młodych talentów muzycznych w Polsce.

Koncert symfoniczny „JESZCZE POLSKA MUZYKA...”
28 listopada (piątek), godz. 19

Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego
ul. Głowackiego 1, Olsztyn

Bilety w cenie: normalny — 40 zł, bilet ulgowy — 30 zł, karta melomana 20 zł

Współorganizacja koncertu: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Soyia Production, Orchestra Manager Marcin Klejdysz. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB