Jazzujemy po raz piąty!

2014-10-30 14:13:08 (ost. akt: 2014-10-30 14:18:37)
Jazzujemy po raz piąty!

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne MDK w Ornecie

W Miejskim Domu Kultury w Ornecie 7 listopada o godz. 19 odbędzie V Jubileuszowy Koncert Jazzowy.

Na scenie wystąpią : Sergiej Kriuczkow z zespołem „Riverboat Ramblers Swing Orchestra” oraz Piotr Lemański Kwintet, w składzie: Piotr Lemański, Kazimierz Jankisz, Piotr Rodowicz, Szymon Zuehlke, Bartosz Krzywda.

Zespół „Riverboat Ramblers” założył w 1980 roku znany puzonista „Boba” Bukariew. Do września 1998r. wszyscy muzycy pochodzili z byłego Związku Radzieckiego, obecnie zespół gra w składzie międzynarodowym. Koncertował w wielu krajach Europy i uczestniczył w licznych festiwalach i konkursach jazzowych zdobywając liczne nagrody. Repertuar orkiestry stanowią wielkie standardy muzyki swingowej. Zespół gra również dixiland, jazz nowoorleański. utwory w stylu spiritual, bossa nova oraz własne wersje przebojów muzyki rozrywkowej oraz nowość w repertuarze: muzyka latynoamerykańska i wielkie przeboje muzyki rosyjskiej.

Piotr Lemański jazzowy gitarzysta i pedagog. Na scenie muzycznej pojawił się na początku lat 80-tych, kiedy to wraz z przyjaciółmi: Piotrem Biskupskim i Jarogniewem Mikołajczakiem założył trio FOR SALE i po udanym debiucie na „Złotej Tarce” rozpoczął regularną działalność koncertową, która to z niewielkimi przerwami trwa do dnia dzisiejszego. Oprócz prowadzenia własnych zespołów ma na swoim koncie współpracę z większością muzyków stanowiących czołówkę polskiej sceny jazzowej.


Miejski Dom Kultury w Ornecie
7 listopada o godz. 19
Wstęp bezpłatny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB