Cztery książki do zdobycia w kąciku Zakładka!

2014-09-23 11:17:50 (ost. akt: 2014-09-30 11:09:10)
Zgarnij ciekawe książki, wrześniowe nowości wydawnicze!

Zgarnij ciekawe książki, wrześniowe nowości wydawnicze!

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne

Ruszamy z kolejną odsłoną Zakładki — książkowego kącika Kultury. Zasady tej zabawy są bardzo proste. Klikajcie po szczegóły i łapcie książki!

Aby zdobyć jedną z czterech prezentowanych poniżej książek, wystarczy dziś (wtorek, 23 września) do godz. 20 wysłać sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać książkę, ponieważ... Osoby, które otrzymają książkę, zostaną powiadomione o tym telefonicznie.

Jak zdobyć książkę? Wyślij sms pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2,46 z VAT.


Czesław Miłosz "Traktat o życiu. Myśli wybrane"

Kategoria: Poezja
Liczba stron: 160
Wydawca: Znak

SMS: go.ksiazka1.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

„Traktat o życiu” to wybór myśli Miłosza, esencja jego twórczości. Pisał o tym, co najistotniejsze — o wierze, przemijaniu, miłości, śmierci i nadziei. Pisał bez półprawd, banałów i powierzchownych sądów. Poszukiwał w literaturze tego, co najważniejsze. Obnażał istotę świata.

Czesław Miłosz urodził się w roku 1911 w Szetejnach na Litwie, zmarł 14 sierpnia 2004 w Krakowie. Poeta, prozaik, eseista, tłumacz. Laureat nagrody Nobla w roku 1980 i wielu innych prestiżowych nagród literackich, tłumaczony na kilkanaście języków. Doktor honoris causa wielu uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych i w Polsce, honorowy obywatel Litwy i miasta Krakowa. Więcej o Czesławie Miłoszu na www.milosz.pl

Mariola Zaczyńska "Kobieta z Impetem"

Kategoria: Literatura polska
Liczba stron: 488
Wydawca: Prószyński i S-ka

Mamy dla Was 2 egzemplarze książki "Kobieta z impetem"!
SMS: go.ksiazka2.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Pełna humoru i temperamentu powieść o przyjaźni, miłości i szaleństwie. Każdy zasługuje na porządny, dyskretny romans! A Irena na pewno. Ale jak go ukryć, gdy nagle zjawiają się dorosłe dzieci, bez zapowiedzi przyjeżdża wścibska matka, a przyjaciele traktują dom Ireny jak hotel? Restaurator Janusz staje się obiektem plotek po tym, jak porzuca go partner. Trudno leczy się złamane serce, kiedy gastroszpiedzy tylko czyhają, by zniszczyć jego marzenia o gwiazdce w słynnym przewodniku kulinarnym. Zaś Zuzanna próbuje udowodnić w męskim gronie, że „kobieta dobrym policjantem jest”. Ta wybuchowa mieszanina może oznaczać tylko kłopoty! Tym bardziej że w pobliżu czai się szaleniec, który niczym groźny pająk snuje swą zabójczą sieć...

Mariola Zaczyńska — dziennikarka, właścicielka rancza „Smocze Pole”, na którym stworzyła raj dla porzuconych i okaleczonych zwierząt. Znaki szczególne: temperament i poczucie humoru. Lubi kawę, dobrą książkę i podróże pełne przygód. Organizatorka Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur” w Siedlcach.
Autorka bloga: www.zaczynska.pl.

Neely Tucker "Podła dzielnica"

Kategoria: Horror, sensacja, kryminał
Liczba stron: 368
Wydawca: Prószyński i S-ka

Mamy dla Was trzy egzemplarze książki "Podła dzielnica"!
SMS: go.ksiazka3.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Mroczna atmosfera, wyraziste postacie, sugestywna narracja oraz intryga, która nie pozwali Wam oderwać się od czytania. Sully Carter to dziennikarz „The Washington Post” w ostatnich latach świetności tej gazety. Ma za sobą karierę korespondenta wojennego, która pozostawiła ślady nie tylko na jego ciele, ale i na psychice; zbyt często sięga po whisky, próbując się uporać z bolesną przeszłością i poczuciem straty.

Kiedy nastoletnia córka sędziego federalnego, jednego z najbardziej wpływowych obywateli miasta, pada ofiarą zabójstwa, policja aresztuje i oskarża trzech czarnych chłopców zamieszkałych w pobliżu miejsca zbrodni. Sully uważa jednak, że śmierć dziewczyny może się łączyć z kilkoma wcześniejszymi sprawami, zlekceważonymi przez organy ścigania, między innymi ze zniknięciem atrakcyjnej studentki. Podejmuje więc własne, dziennikarskie śledztwo, podczas którego musi stawić czoło naciskom ze strony miejskich władz i policji, przezwyciężać ludzką nieufność, a także walczyć o swoje racje z przełożonymi.

Nawiązująca do autentycznych zbrodni z lat dziewięćdziesiątych XX w., określanych jako „morderstwa z Princeton Place”, powieść Neely’ego Tuckera łączy w sobie żywy dziennikarski styl i umiejętnie przedstawianą intrygę. Z pewnością zadowoli najbardziej wybrednych amatorów gatunku.

Neely Tucker jest doświadczonym dziennikarzem; trzynaście lat ze swej trwającej ćwierć wieku kariery spędził w „The Washington Post”. Jego pamiętnik „Love in the Driest Season” wydany w 2004 roku został uznany przez „Publishers Weekly” za jedną z 25 najlepszych książek roku.

Wojciech Lada "Polscy terroryści"

Kategoria: Horror, sensacja, kryminał
Liczba stron: 360
Wydawca: Znak

SMS: go.ksiazka4.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Działali w tajemnicy. Wtapiali się w tłum. Uderzali z zaskoczenia. Za wolną Polskę byli gotowi oddać wolność i życie. Zaborcy nazywali ich „terrorystami”. Sami woleli mówić o sobie: bojownicy, rewolucjoniści.

Organizowali zamachy na życie rosyjskich przywódców. Napadali na banki, pociągi i urzędy. Nikt ich nie szkolił, a i tak doszli do perfekcji w sztuce kamuflażu, przemytu, zdobywania informacji. Równie sprawnie walczyli słowem co rewolwerem czy dynamitem. W Warszawie, Berlinie, Paryżu i Londynie — wszędzie pozostawali o krok przed carską Ochraną. Każdego dnia robili wszystko, by dać Polakom nadzieję na niepodległość.

Byli wśród nich wielcy bohaterowie. Byli wielcy patrioci. Byli też wieczni żołnierze, gotowi do najgorszych aktów terroru w imię wielkiej idei. O wielu historia zapomniała. Inni stworzyli elitę II Rzeczpospolitej. Ale czy ktokolwiek pamięta, że wcześniej byli terrorystami?

Wojciech Lada — dziennikarz, zajmuje się historią, muzyką i literaturą. Najdłużej związany był z dziennikiem "Życie Warszawy", ale regularnie pisywał też do tygodników opinii, pism i portali muzycznych, a także miesięczników historycznych. W 2010 roku opublikował książkę "Wielkie ucieczki", poświęconą nielegalnemu przekraczaniu granic PRL-u".


>>> Regulamin - konkursy (bilety do kina, imprezy, książki, nagrody rzeczowe)

Polub profil Kultury na Facebooku i bądź na bieżąco: www.facebook.com/Kulturawmpl


masz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB