Wystawy na urodziny

2014-08-08 11:18:51 (ost. akt: 2014-08-08 11:52:06)
Wystawy na urodziny

Autor zdjęcia: wystawa, wernisaż, obrazy, Aleksander Wołos

W piątek 8 sierpnia w Olsztynie, odbędzie się wernisaż wystaw malarstwa, rysunku i instalacji autorstwa Aleksandra Wołosa. Znany olsztyński plastyk 13 sierpnia będzie obchodził swoje 80-te urodziny.

W najbliższy piątek o godz. 17 rozpocznie się wernisaż wystaw malarstwa, rysunku i instalacji Aleksandra Wołosa. Znany olsztyński plastyk urodził się 12 sierpnia 1934 roku. Absolwent Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie (doktor habilitowany w zakresie biochemii zwierząt).

W dziedzinie sztuk plastycznych samouk. Uprawia malarstwo pastelowe i olejne, grafikę, rzeźbę oraz rysunek satyryczny. zainteresowania malarskie Aleksandra Wołosa dotyczą głownie portretu i pejzażu. W swoim dorobku artystycznym ma 60 wystaw indywidualnych oraz udział w 150 wystawach zbiorowych, w tym w 64 wystawach międzynarodowych (głownie satyrycznych).

Swoje rysunki publikował w wielu periodykach (debiut prasowy w 1955 roku) oraz w wydawnictwach książkowych w Polsce i nie tylko. Liczne jego prace znajdują się w muzeach, galeriach oraz zbiorach prywatnych, w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień krajowych i zagranicznych.

Wernisaż wystawy prac Aleksandra Wołosa
8 sierpnia (piątek);
Galeria Rynek MOK (malarstwo), Galeria Amfilada MOK (rysunek), haloGaleria MOK (instalacja);
Wstęp: wolny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB