Ucho, miasto, sto dwadzieścia pięć: Audio Art w Olsztynie

2014-05-20 13:43:35 (ost. akt: 2014-05-20 15:37:04)
Ucho, miasto, sto dwadzieścia pięć: Audio Art w Olsztynie

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Nowy projekt edukacyjny i artystyczny skierowany do młodzieży "Ucho Miasto. Olsztyńskie Spotkania z Audio Artem" startuje wraz z początkiem czerwca. W audioprogramie: samodzielne budowanie prostych elektornicznych instrumentów, edytowanie nagranych sampli i tworzenie instalacji dźwiękowych.

Ucho Miasto to organizowane po raz pierwszy w Olsztynie interdyscyplinarne przedsięwzięcie, związane głównie ze sztuką dźwięku i obrazu. Audio Art projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów gimnazjów i szkół średnich, ale wokół wydarzy się również wiele dla dojrzalszego ucha.

Projektowi, organizowanemu przez BWA Galerię Sztuki w Olsztynie, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Sztuki, w czerwcu będzie towarzyszyła seria darmowych, różnorodnych w formie wydarzeń-warsztatów, spacerów dźwiękowych, koncertów, audio performance, pokazów filmów i prezentacji. Zajęcia, odbywające się popołudniami i w weekendy, poprowadzą eksperci zaproszeni do Olsztyna z całego kraju – kompozytorzy, artyści dźwiękowi i wizualni, projektanci, wykładowcy uczelni wyższych.

Młodzież nauczy się m.in. samodzielnie budować proste elektorniczne instrumenty, edytować nagrane przez siebie sample, tworzyć instalacje dźwiękowe. Powstanie słuchowisko i utwór grany na orkiestrę złożoną z tabletów i telefonów komórkowych. Jedna z grup spróbuje również stworzyć mapę dźwiękową miasta.

Projekt zakończy prezentacja podsumowująca warsztaty w formie wystawy w holu BWA 26 czerwca o godz. 18:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, w tym koncerty, będzie bezpłatny. Na warszaty wymagane są wcześniejsze zapisy. Można ich dokonać pisząc pod adres: ucho.miasto@gmail.com lub dzwoniąc pod nr: (89) 527 94 66.

Szczegółowy program wkróce na:

http://uchomiasto.blogspot.com/2014/04/test.html lub
www.facebook.com/uchomiastoMateriały organizatoraTagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB