Nowe projekty Desantu Kultury

2019-10-29 21:45:14 (ost. akt: 2019-10-30 12:23:14)
Nowe projekty Desantu Kultury

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie rozstrzygnął konkurs na instruktorów grup twórczych Desant Kultury. Teraz odbywa się nabór do czterech grup.

— W ubiegłym roku "uwolniliśmy" przestrzeń dla instruktorów grup twórczych. Zaprosiliśmy do współpracy artystów, twórców, animatorów nie związanych etatowo z MOK — informuje Karolina Lewandowska z MOK. — Kolejna edycja konkursu „Desant kultury” utwierdziła nas, że była to bardzo słuszna decyzja. Pomysłów olsztynianom nie brakuje! Ze swoimi propozycjami działań twórczych zgłosiło się do nas 31 osób. Komisja konkursowa wybrała cztery projekty, pierwsze dwa będą realizowane od listopada do czerwca, dwa pozostałe w od listopada do lutego i od marca do czerwca. Oto one:

Freestyle
Prowadzący, Maciej Sujecki i Julian Cimaszkiewicz, różnią się w wielu aspektach życia, ale obaj kochają freestyle. Podczas warsztatów zaprezentują uczestnikom bogatą kulturę hip-hop, a także, pomogą zmierzyć się w praktyce z trudną materią jaką jest improwizacja słowna czyli freestyle. Zajęcia odbywać się będą we wtorki, o 18:00, w sali pod Amfiteatrem. Pierwsze spotkanie już 5 listopada.

Olsztyn pisze piosenki
Autor piosenek, ale też dziennikarz muzyczny Piotr Szauer  na swoje zajęcia zaprasza twórców piosenek, ale i tych, którzy chcieliby się tej sztuki nauczyć. Wspólnie z uczestnikami będzie pracować nad konkretnymi utworami, dyskutować na ich temat i tworzyć nowe. Owocem warsztatów będą  autorskie piosenki, a ich premiera odbędzie się w czerwcu, podczas finału Desantu Kultury. Na zajęciach pojawią się „przyjaciele z olsztyńskiej sceny” – autorzy piosenek w różnym klimacie muzycznym, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem. „Olsztyn będzie pisał piosenki” w środy, o 18:00, w sali pod Amfiteatrem. Zajęcia startują 6 listopada.

Projekt Multi Book
Projekt „Multi Book” zakłada stworzenie miejskiej opowieści za pomocą urywków tekstów, zdjęć, nagrań audio i wideo. Pisarz, dramaturg, autor słuchowisk teatralnych, Łukasz Staniszewski, pokaże jak zrobić to przy użyciu jedynie  telefonu komórkowego. Warsztat skierowany jest do tych, którzy funkcjonują w wirtualnej rzeczywistości i chcą uatrakcyjnić swój przekaz poprzez umiejętności twórcze z zakresu sztuk literackich, fotograficznych i filmowych. „Multi Book” tworzyć się będzie w czwartki, o 17:00 w Spichlerzu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 listopada, a zajęcia potrwają do końca lutego.

Plantacja wyrazów
Uprawa limeryków i innych zagrożonych gatunków. Łamigłówki literackie. Warsztaty poprowadzi dziennikarka telewizyjna oraz pisarka Joanna Wilengowska. Na zajęcia zaprasza „licealistów, rencistów i cyklistów. Tych, co nie wydusili z siebie ani wersa, jak i kochanków rymów. Damy i huzary. Miłośników czarnego humoru i jasnej strony mocy”. W programie gry i zabawy literackie hard level. Przygoda z literaturą rozpocznie się 5 marca i potrwa do czerwca. Zajęcia odbywać się będą w czwartki, o 17:00, w Spichlerzu.
Na zajęcia nie obowiązują zapisy, chęć uczestnictwa należy wyrazić na pierwszym spotkaniu danego cyklu. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

łcp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB