Trzy premiery i coraz więcej widzów

2019-07-18 14:33:28 (ost. akt: 2019-07-18 14:34:12)
Dyrektor Andrzej Bartnikowski podsumowuje sezon

Dyrektor Andrzej Bartnikowski podsumowuje sezon

Autor zdjęcia: Łukasz Czarnecki-Pacyński

Dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek Andrzej Bartnikowski podsumował wczoraj miniony sezon teatralny. OTL świętował w minionym roku 65 lat istnienia.

Dyrektor OTL Andrzej Bartnikowski podsumował kolejny sezon OTL i przypomniał działania teatru, który w ubiegłym roku świętował 65 urodziny. Z tej okazji właśnie w październiku odbyła się uroczysta gala.

Stulecie niepodległości Polski, teatr świętował zaproszeniem młodych widzów do wspólnej akcji budowania mapy polskich i lokalnych bajek pt. „100 bajek na 100 lat Niepodległości”.

Teatr wystawił w ubiegłym sezonie trzy premiery. „Piotrusia Pana” na motywach powieści J. M. Barrie wyreżyserował w listopadzie Andrzej Bartnikowski. Ten spektakl został zrealizowany przy pomocy środków uzyskanych z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W związku z tym był prezentowany także na terenie miasta, poza budynkiem teatru.

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po spektaklu "Kabaret Lalecznych Halabardników" odbyła się licytacja lalek i elementów scenografii z dawnych spektakli OTL; warsztatów arytmicznych dla 10 osób oraz wycieczki po teatrze na zakończenie wieczoru.

Kolejna premiera pt. „Żółtoniebieski” według scenariusza i w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy odbyła się w marcu 2019. Tydzień później odbyła się impreza „Dzień Kobiet nie z tej ziemi” ze spektaklem „Dzienników gwiazdowych” wg Lema. W Dniu Lalkarza troje pracowników teatru otrzymało Odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Ostatnia premiera tego sezonu to „Fru-fru” Nguen Tran Thien Loca w reżyserii Karoliny Maciejaszek w maju 2019. — We wrześniu 2019 pojedziemy z tym spektaklem na festiwal teatralny do Wałbrzycha — poinformował dyrektor Bartnikowski. Odbiór jest bardzo dobry. Liczba widzów stale się u nas zwiększa, co świadczy – moim zdaniem – o tym, że publiczność ceni sobie jakość naszej produkcji.

2 czerwca 2019 to Eko-Teatralny Dzień Dziecka z OTL i przyjaciółmi, pod patronatem prezydenta Olsztyna z bezpłatnymi warsztatami teatralnymi w Parku Centralnym.

Sezon zakończyły warsztaty dla dzieci „Animacja” zrealizowane w ramach Programu Edukacja Kulturalna z Funduszu Promocji Kultury MKDiN.
Oprócz produkcji ściśle teatralnych OTL organizuje także wernisaże fotografii oraz obrazów.

ŁCP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB