Film, który powstawał na Warmii i Mazurach, powalczy o Złote Lwy w Gdyni

2019-07-15 13:33:18 (ost. akt: 2019-07-15 14:11:23)
Film, który powstawał na Warmii i Mazurach, powalczy o Złote Lwy w Gdyni

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy

„Wszystko dla mojej matki” to jeden z szesnastu filmów, który rywalizować będzie o Złote Lwy na 44.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (16-21 września 2019). Produkcja została dofinansowana przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

Zobacz także: Setki tysięcy złotych na filmy realizowane w regionie. WMFF rozdał pieniądze Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu „Cichą Noc”, dofinansowaną z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego, doceniono na kilku ważnych festiwalach filmowych. Teraz taki sukces mogą odnieść...

W konkursie zaprezentowany zostanie debiut fabularny Małgorzaty Imielskiej. Film dotyka ważnych spraw, takich jak społeczne sieroctwo, agresja i gwałt w życiu codziennym.

„Wszystko dla mojej matki” (poprzedni tytuł: "Mydło") mówi też o potrzebie bliskości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Historia piętnastoletniej Beaty staje się pretekstem do opowieści o świecie dziewczyn z zakładów poprawczych. Puentą zaś jest przesłanie, że powinniśmy przeciwstawiać się społecznie funkcjonującym stereotypom. Bo właśnie to daje szansę, by ci którzy byli wcześniej odrzuceni, mogli wrócić do normalnego życia. W filmie grają m.in. Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Jowita Budnik, Adam Cywka, Halina Rasiakówna, Magdalena Czerwińska, Helena Englert, Magdalena Celmer.

Autorem zdjęć jest olsztynianin Tomasz Naumiuk, operator i reżyser. Pracował m.in. z Agnieszką Holland przy filmie „Obywatel Jones”(też ubiegać się będzie o Złote Lwy na tegorocznym Festiwalu w Gdyni). Zdjęcia kręcono na Warmii i Mazurach m.in. we wsi Purda, nad Serwentem i w Jezioranach. Producentami filmu są Wojciech Kabarowski – NAIMA FILM i Jerzy Kapuściński, dyrektor artystyczny Studia Munka SFP, który sprawował także opiekę artystyczną nad projektem. Koproducentem jest Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy informuje, że kolejny konkurs na wspieranie produkcji filmowych (fabuła, serial telewizyjny, dokument, animacja) ogłoszony zostanie 1 sierpnia 2019 roku.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB