Weekend z Muzyką Filmową

2017-12-05 10:05:09 (ost. akt: 2017-12-06 10:06:49)
Weekend z Muzyką Filmową

„Weekend z Muzyką Filmową” w sali koncertowej filharmonii jest Pilotem II edycji Arena Festival film & music – Ostróda 2018. Trzy koncerty z udziałem orkiestry symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego odbędą się w dniach 7, 8 i 9 grudnia 2017 roku.

W dniu 7 grudnia, o godz.19.00 koncert w repertuarze, którego usłyszymy z m.in. muzykę z filmów dla dzieci. Koncerty kolejnych dni pilotażowych ostródzkiego festiwalu ( 8.12. godz.19.00 i 9.12.,o godz.18.00) będą zawierały kompozycje pochodzące ze ścieżek dźwiękowych do filmów, które już dawno rozpoczęły samodzielne „życie muzyczne” na estradach koncertowych filharmonii całego świata.

Oczywiście repertuar ten nie leży w tej samej „kategorii wagowej”, co dzieła mistrzów klasyki, jednak ze względu na popularność sztuki filmowej i siłę mediów, już dawno stał się istotnym elementem kulturotwórczym przyciągającym do sal koncertowych nawet tych, którzy, na co dzień nie interesują się zbytnio muzyką artystyczną.

Zważywszy na fakt, że do tworzenia muzyki filmowej producenci angażują najwybitniejszych kompozytorów oraz najlepsze orkiestry nie dziwi olbrzymia i stale rosnąca popularność tego rodzaju twórczości. Świadczy o tym także duże zainteresowanie, jakie wzbudziła wśród słuchaczy I Edycja Arena Festiwal film & music w czerwcu br. w Ostródzie. Niejako w ramach zapowiedzi do II edycji Arena Festival film & music – Ostróda 2018 filharmonicy z maestro Piotrem Sułkowski na czele zaprezentują w sali koncertowej filharmonii muzykę takich gwiazd muzyki filmowej jak: Howard Shore, (Władca Pierścieni), Klaus Badelt (Piraci z Karaibów), John Williams (Gwiezdne Wojny, Indiana Jones, Park Jurajski, Hary Poter), James Horner (Gladiator), Harry Gregson-Williams (Opowieści z Narni) czy Kristen Anderson-Lopez (Kraina Lodu).

Pojawią się również kompozycje musicalowe, w tym muzyka Andrew Loyda Webera.

Koncerty poprowadzi Magdalena Miśka - Jackowska dziennikarka Radia RMF Classic, autorka wielu radiowych programów poświęconych sztuce filmowej (m.in. „Mistrzowie drugiego planu”). Stworzyła Listę Przebojów Muzyki Filmowej. Jest laureatką nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za audycję „Moje kino” (2010). Z pewnością może być uznana za jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w Polsce. Jako konferansjer związana m.in. z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie, prestiżowymi wydarzeniami kulturalnymi, festiwalami, licznymi koncertami muzyki klasycznej i filmowej w całym kraju.

Wykonawcy:
Piotr Sułkowski – dyrygent
Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

7 grudnia 2017r. czwartek godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii
8 grudnia 2017r. piątek, godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii
9 grudnia 2017r. sobota, godz.18.00 sala koncertowa Filharmonii

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB