Cyfrowa rzeczywistość w kinie i medycynie

2017-09-18 16:00:00 (ost. akt: 2017-09-18 17:03:28)
Człowiek z magicznym pudełkiem plakat

Człowiek z magicznym pudełkiem plakat

Autor zdjęcia: Dystrybutor

We wtorek rozpoczyna się Bluebox — festiwal kina epoki cyfrowej. Będą wykłady o efektach specjalnych, wizualizacji w medycynie, muzyce oraz projekcje festiwalowych nowości.

Żyjemy w przestrzeni realnej i cyfrowej — mówi Andrzej Wojnach, dyrektor artystyczny Festiwalu Bluebox 2017. — Wpływ tej drugiej na nasze życie rośnie i pokazujemy to w filmach prezentowanych podczas festiwalu. Ich autorami są uznani twórcy, ale też niezależni eksperymentatorzy oraz studenci. Zapraszamy już dzisiaj o godz. 16 do Kamienicy Naujacka. Na wszystkie projekcje wstęp jest wolny. 
Festiwal potrwa do soboty. Będzie można obejrzeć festiwalowe przeboje takie jak „Loving Vincent”, artystyczną animację poświęcona van Goghowi oraz „Człowieka z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa, który będzie pokazywany na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Kox to jeden z najbardziej oryginalnych polskich reżyserów. Z kolei „Amok” Katarzyny Adamik to opowieść o prawdziwym bohaterze, autorze, który w swej książce opisał zbrodnię, którą popełnił. Zobaczymy także „Ostatnią rodzinę” poświęconą Beksińskim, „Karbalę”, „Córy dancingu”, które zwróciły uwagę amerykańskiej publiczności oraz „Excentryków”.

Nowością festiwalu będą wykłady poświęcone przykładom zastosowania rzeczywiści wirtualnej i poszerzonej w medycynie, interaktywnemu obrazowaniu i zastosowaniu technologii 3D w kardiologii. Wystąpienia przygotowaniu naukowcy z UWM i UMK w Toruniu. — Dzięki nowym technologiom można zobaczyć to, czego gołym okiem nie widać i wejść tam, gdzie w innych sposób nie sposób dotrzeć — dodaje Wojnach. 

Organizatorzy na prelekcje i pokazy zapraszają do kamienicy Naujacka, planetarium i Muzeum Nowoczesności.
MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB