Forum Kultury Warmii i Mazur

2017-09-12 12:13:13 (ost. akt: 2017-09-12 12:12:39)
Forum Kultury Warmii i Mazur

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin po rocznej przerwie podjął decyzję o reaktywowaniu spotkań ludzi kultury z Warmii i Mazur. Na pomysł zapraszania artystów tworzących w różnych dziedzinach wpadł w roku 2008 ówczesny wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Obecnie podtytuł spotkań ludzi kultury brzmi „… po słonecznej stronie ulicy”.

Idea reaktywowanego Forum jest niezmienna: to spotkanie nie tylko artystów związanych z regionem od lat, ale i tych, którzy porzucili wielkomiejski zgiełk i postanowili tu właśnie osiąść, by realizować artystyczne i twórcze pasje…Wśród nich m.in. Janusz Majewski, Jerzy Hoffman, Jerzy Skolimowski, Sonia Bohosiewicz Jerzy Bończak, Michał Lorenc, Jerzy Satanowski, Joanna Kos-Krauze, Wojciech Malajkat, Piotr Szwedes, Stanisław Soyka, Michał Szczerbic, Rafał Olbiński, Adam Myjak, i wielu znamienitych twórców miejscowych.

Tematem wiodącym debaty tegorocznego Forum, które odbędzie się 14 września w Hotelu PARK w Olsztynie, będzie „Kultura w mediach, media o Kulturze”. Prowadzenie: Jolanta Fajkowska, olsztynianka, dziennikarka, publicystka telewizyjna i radiowa. Przewidywany jest też wątek filmowy związany z nowo utworzonym Regionalnym Funduszem Filmowym w Olsztynie.

Uczestnicy Forum wysłuchają także recitalu Izabeli Trojanowskiej, również olsztynianki, zatytułowanego jak jej najnowsza płyta, ”Na skos”.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB