Narodowe Czytanie w bibliotece

2017-08-28 20:48:31 (ost. akt: 2017-08-30 08:45:29)
Narodowe Czytanie w bibliotece

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na Narodowe Czytanie 2017, które odbędzie się 2 września 2017 r., godz. 11.30-15.00 (MBP, ul. Rodziewiczówny 2; Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33).

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji Narodowe Czytanie. W tym roku głosami czytelników do wspólnego czytania wybrano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Na gości, oprócz możliwości przeczytania dramatu wybitnego artysty w świetnym towarzystwie i wspaniałej atmosferze, czekać będą liczne atrakcje, w programie m.in.:

– Olsztyński Szlak Literacki (ul. Okopowa 15)
– Teatr przy Stoliku, „Kult Wesela” (scen. Wiesława Szymańska) – wybrane wątki „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego połączone z utworami zespołu Kult i solową twórczością Kazika Staszewskiego! (ul. Rodziewiczówny 2)
– Staropolska biesiada taneczna (ul. Rodziewiczówny 2)
– Wspaniały Teatr Bez Nazwy przedstawi fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego (Stary Ratusz WBP)
– Konkurs na interpretacje tekstu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w formule otwartego mikrofonu z nagrodami (Stary Ratusz WBP)
– „Odszukaj złoty róg” − escape room w bibliotece dla grup od 2 do 4 osób, godz. 13.00-15.00 (Stary Ratusz WBP)
A także strefa animacji dla dzieci oraz warsztaty.

Współorganizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze”, Towarzystwo Kultury Teatralnej, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Olsztyński Teatr Lalek, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Patronat honorowy Pary Prezydenckiej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB