"Kartoteka" z Olsztyna w prestiżowym konkursie

2017-01-11 14:51:07 (ost. akt: 2017-01-12 14:10:39)
Spektakle zakwalifikowane do konkursu

Spektakle zakwalifikowane do konkursu

Autor zdjęcia: http://www.instytut-teatralny.pl/aktualnosci/siedem-spektakli-w-finale-ii-edycji-konkursu-klasyka-zywa_2017-01-10/

Komisja Artystyczna II edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” zakwalifikowała wczoraj (10.01) do finału siedem spektakli, które zostaną zaprezentowane w dniach 18-23 kwietnia podczas 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”. Wśród nich jest "Kartoteka" w reżyserii Andrzeja Majczaka.

"Kartoteka" Tadeusza Różewicza w interpretacji reżysera Andrzeja Majczaka w dniu premiery i nie tylko przyciągnęła tłumy do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Teraz po raz kolejny została doceniona nie tylko przez widzów, ale też przez komisje artystyczną prestiżowego konkursu. "Kartoteka" została zakwalifikowana do Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Jest to jeden z siedmiu spektakli, które dostały się do finału.

Finałowe spektakle wybrane zostały spośród 50 inscenizacji dawnych dzieł literatury polskiej, zgłoszonych do Konkursu przez 37 teatrów z 23 miast. Przedstawienia te pokazane zostaną w dniach 18-23 kwietnia 2017 podczas 42. Opolskich Konfrontacji Teatralnych „Klasyka Polska”. Spośród spektakli wybranych przez Komisję Artystyczną, jury wyłoni laureatów i przyzna Nagrodę Główną im. Wojciecha Bogusławskiego. Trzymamy kciuki, żeby była to "Kartoteka"!

Pozostałe spektakle, które walczą o nagrodę główną to: "Dziady" w reżyserii Piotra Tomaszuka (Teatr Wierszalin w Supraślu), "Krakowiacy i Górale" w reżyserii Michała Kmiecika (Teatr Polski w Poznaniu), "Krzyżacy" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego (Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku)
"Książę Niezłomny" w reżyserii Pawła Świątka (Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi),
"Ślub" w reżyserii Anny Augustynowicz (Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, (Teatr Współczesny w Szczecinie) i "Wesele" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego (Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie).


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB