„Odlotowy koncert” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2017-01-09 12:34:25 (ost. akt: 2017-01-09 12:35:13)
 „Odlotowy koncert” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W dniu 13 stycznia 2017 roku, o godz.19.00 Filharmonia Warmińsko-Mazurska wraz z Portem Lotniczym Olsztyn – Mazury w Szymanach zaprasza na kolejny „Odlotowy koncert”.

Tym razem – kierunkiem podróży jest Rosja. Kapitanem – dyrygentem, dowódcą samolotu „Filharmonia Airways” będzie Andrey Kruzhkov, który wraz Sarą Dragan – skrzypce
i Maximem Salnikovem – akordeon oraz filharmonikami warmińsko-mazurskimi zaprosi Państwa na „muzyczny widokowy lot” nad Rosją. Będzie to podróż nie tylko w przestrzeni, ale również i w czasie. Podczas „Odlotowego koncertu” w usłyszymy kompozycje Michaiła Glinki, Piotra Czajkowskiego, Aleksandra Borodina, Nikolai Chaikina, Viatcheslava Semyonova i Victora Gridina.

Dyrygent Andrey Kruzhkov jest absolwentem Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, które ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest dyrektorem Twerskiego Towarzystwa Filharmonicznego, orkiestry kameralnej „Kamerata Rosyjska” i chóru kameralnego „Ruskij Partes”. W 2011 roku Andrey Kruzhkov otrzymał tytuł Zasłużonego Pracownika Kultury i Sztuki Regionu Twerskiego.

Solistka koncertu – skrzypaczka Sara Dragan, mimo młodego wieku (ur.1999) zajęła pierwsze miejsca lub zdobyła Grand Prix na około 40 konkursach skrzypcowych w Europie i USA. Jako solistka występowała w najważniejszych salach koncertowych w Polsce, a także: w Carnegie Hall w Nowym Jorku, w Filharmonii Berlińskiej, w Rachmaninov Concert Hall, w Tchaikovsky Conservatory w Moskwie, w audytorium Marcel Landowski w Konserwatorium Paryskim, w Russian House of Science and Culture w Berlinie. Koncertowała w m.in. w USA, Rosji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Szwajcarii.

Akordeonista Maxim Salnikov to absolwent Rosyjskiej Akademii Muzycznej im. Gnesinych w Moskwie. Jest solistą Twerskiego Towarzystwa Filharmonicznego oraz laureatem prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych „O Puchar Północy” w Rosji (1994), konkursu w Arrasate w Hiszpanii (1997). Występuje w znanych salach koncertowych Rosji, takich jak Sala im. Czajkowskiego Filharmonii Moskiewskiej czy Mała Sala im. Glinki Filharmonii Petersburskiej. Artysta co roku odbywa podróże koncertowe z recitalami w Niemczech, Anglii, Holandii, Danii, Hiszpanii i Finlandii.

„Odlotowy koncert” - Odlot: 13.01.2017 /piątek/, godz.19: 00 linia: „Filharmonia Airways”, rejs: 003 Olsztyn -Mazury, kierunek: „muzyczny lot widokowy nad Rosją”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB