Odwiedził ponad 30 krajów świata. W Olsztynie opowie o Azji

2016-12-08 18:08:39 (ost. akt: 2016-12-08 18:37:45)
Odwiedził ponad 30 krajów świata. W Olsztynie opowie o Azji

Autor zdjęcia: mat. prasowe

"Spotkania w Azji" to książka przede wszystkim o szacunku, jakim należy się wykazywać w podróży, niezależnie od tego, czy jedziemy do Indii, czy w Bieszczady. Kryje w sobie dobrego ducha przygody, opowiada o ludziach i miejscach od ich najjaśniejszej strony...

W tej książce znajdziecie kilka historii o przeróżnych osobowościach, które Wojciech Jurojć napotkał podczas podróży po Azji. Współzałożyciel firmy Quest Trip oraz inicjatywy podróżniczej Raki Zimują od siedmiu lat jest w ruchu, zmienia miejsca zamieszkania i poznaje lokalne kultury Azji. Przez ponad pięć lat mieszkał i pracował zagranicą, w tym dwa lata w Azji. Łącznie odwiedził ponad 30 krajów świata.

Uzależniony od adrenaliny miłośnik gór, zwłaszcza Bieszczad i Himalajów obecnie zajmuje się rozwijaniem i promocją świadomego podróżowania i slow life w Polsce. W wolnych chwilach angażuje się w edukację młodzieży, opowiadając o conscious travelling.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Jurojciem odbędzie się w czwartek (15 grudnia) o godz. 17:00 w Planecie 11 w Olsztynie. Poprowadzi je Ewelina Zdancewicz, dziennikarka "Gazety Olsztyńskiej".

Podczas spotkania wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu "Zdaniem Bibliofila". Od września czytelnicy odwiedzający filie MBP w Olsztynie mogli oceniać wypożyczane książki oraz oznaczać wybrane cechy fabuły, np. czy książka była zabawna, czy poważna, zwyczajna czy poruszająca, lekka czy wymagająca.

Zbierane dane zostaną wykorzystane w Systemie Zaawansowanych Rekomendacji Książkowych (w skrócie SZREK). SZREK będzie pomagał dobrać najlepsze tytuły do zainteresowań czytelnika. Osoby, które oceniły najwięcej książek wygrały nie tylko książki lub czytnik e-booków dla siebie, ale i zestaw książek dla filii bibliotecznych. Dodatkowo czytelnicy wskazywali tytuły o jakie powinien wzbogacić się księgozbiór ich biblioteki.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szkieletor #2131111 | 95.160.*.* 9 gru 2016 09:27

    Bardzo fajne są takie spotkania. Warto pójść i posłuchac. Można się wiele dowiedzieć ciekawych rzeczy i dzięki temu zaplanować sobie kierunek na następne wakacje. Ja sam odwiedziłem około 50 państw. W przyszłym roku dojdą dwa kolejne :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. jarek #2131006 | 113.163.*.* 9 gru 2016 02:50

    Czy na spotkanie są zapisy ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz