The Best of Broadway w filharmonii

2016-05-30 11:55:33 (ost. akt: 2016-05-30 10:56:15)
The Best of Broadway w filharmonii

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Niezwykłe 4 widowiska przygotowała Filharmonia Warmińsko-Mazurska. Na scenie zabrzmią najlepsze przeboje rodem z Broadwayu. Miłośnicy filmu usłyszą przeboje z takich filmów jak "Nędznicy", "Jekyll and Hyde" czy "New York, New York".

Na cztery widowiska pt. „The Best of Broadway” w dniach 2, 3 i 5 czerwca 2016 zaprasza Filharmonia Warmińsko-Mazurska. W nietypową multimedialną podróż do magicznego świata musicalu, operetki i muzyki filmowej zabierze publiczność Pierwsza dama polskiej operetki Grażyna Brodzińska. A uczyni to wraz z solistami Malwiną Kusior, Januszem Krucińskim oraz Marcinem Wortmannem, na co dzień aktorami - wokalistami Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. Tym znakomitym wykonawcom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna filharmoników warmińsko-mazurskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Podczas widowiska „The Best of Broadway” zabrzmią największe przeboje z musicali, operetek i filmów muzycznych m.in.: Czarnoksiężnik z krainy Oz, Człowiek z La Manchy, Deszczowa piosenka, Dzwonnik z Notre Dame, Grease, Jekyll and Hyde, Koty, My Fair Lady, New York, New York, Nędznicy, Perichola, Pocałunek kobiety pająka, Taniec wampirów, Upiór, Wesoła wdówka, West Side Story. Muzyce widowiska będą towarzyszyć projekcje filmowe.

Grażyna Brodzińska – śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru popularnego. Współpracuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Nagrała sześć płyt CD (złota płyta „Śpiewaj, kochaj” 2004r.) W latach 1969-1976 występowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W późniejszych latach śpiewała w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, była solistką operetki Warszawskiej i Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, a od roku 2012 współpracuje między innymi z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Poza krajem Grażynę Brodzińską oklaskiwała publiczność Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii. Zachwyca publiczność głosem, elegancją i temperamentem.

Malwina Kusior - solistka Teatru Muzycznego „Roma”. Odtwórczyni głównej roli Sary w musicalu „Taniec wampirów” oraz postaci Eponine w „Nędznikach”. Laureatka licznych konkursów wokalnych ( m.in. Talent 2001, Festiwal Piosenki Aktorskiej- Grand Prix, 2002) i programu telewizyjnego „Twoja droga do gwiazd”(2003). W 2012 roku ukazała się jej debiutancka płyta pt. ”Przeznaczenie”.

Janusz Kruciński – miłośnikom musicali w Polsce znany m.in. z ról Che w „Evicie”, tytułowej roli w „Jekyll&Hyde”, Val Jean w „Nędznikach”, czy Sam Carmichael w przebojowej „Mamma Mia”. Role te kreował na scenach teatrów muzycznych warszawskiej „Romy”, chorzowskiej „Rozrywki” i innych. Od stycznia 2012 roku jest wokalistą zespołu „Ordalia”

Marcin Wortmann – finalista castingów do oryginalnych produkcji musicalowych Tanz Der Vampire w Berlinie oraz Mamma Mia! w Essen. W 2006 roku w ramach Musical Tour w Niemczech wystąpił w przedstawieniach Jesus Christ Superstar oraz Evita. Jako śpiewak operowy
(baryton) zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie w roli Bottoma w operze Sen nocy letniej Beniamina Brittena.

Widowisko „The Best of Broadway” - sala koncertowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
2 czerwca 2016 (czwartek), godz. 19.00
3 czerwca 2016 (piątek), godz. 11.00 i 19.00
5 czerwca 2016 ( niedziela), godz.11.00 - „Koncert rodzinny”

Wykonawcy:
Grażyna Brodzińska – sopran
oraz aktorzy-wokaliści, soliści Teatru Muzycznego ROMA z Warszawy:
Malwina Kusior, Janusz Kruciński i Marcin Wortmann
Piotr Sułkowski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Bilety w cenie: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy (na godz.19.00) oraz 45 zł normalny i 35 ulgowy (na godz.11.00) do nabycia w kasie w godz.10-18.00 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii: http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB