VII Warszawskie Targi Książki. Ponad 800 wydawców z 25 krajów na PGE Narodowym!

2016-05-18 18:00:49 (ost. akt: 2016-05-18 16:14:56)
VII Warszawskie Targi Książki. Ponad 800 wydawców z 25 krajów na PGE Narodowym!

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Hubert Kalinowski

W czwartek, 19 maja rozpocznie się siódma edycja Warszawskich Targów Książki. Na Stadionie Narodowym w Warszawie pojawi się ponad 800 wydawców z 25 krajów, czołówka polskich i zagranicznych pisarzy, którzy na trybunach zasiądą do dyskusji z czytelnikami.

W tym roku gościem honorowym Warszawskich Targów Książki są Węgry. Gratką dla czytelników będą ostatnie zapiski niedawno zmarłego Imre Kertésza „Ostatnia gospoda”. Oprócz klasycznej literatury węgierskiej będzie można zdobyć książki z literaturą współczesną i związane z kulturą tego kraju. Gościem specjalnym natomiast jest Barcelona z literaturą katalońską. Na targach odbędą się także spotkania z dziesięcioma katalońskimi pisarzami, w tym z Sebastià Alzamorą, Blancą Busquets czy Rafelem Nadalem.

Podczas tegorocznej edycji można będzie wziąć udział m.in. w gali ogłoszenia nominacji do Nagrody Literackiej NIKE, w spotkaniach z autorami, w warsztatach dla dzieci i młodzieży czy nocnym rysowaniu komiksów. Na opisanie wszystkich atrakcji z pewnością nie ma tu miejsca. Poniżej linki do pełnego programu przygotowanego przez organizatora targów.

Do tej pory na Warszawskich Targach Książki zaprezentowało się 860 wystawców z 26 krajów. Odbyło się ponad 1000 wydarzeń, debat, spotkań z autorami. Swoje publikacje promowało 800 pisarzy z Polski i zagranicy. Do tej pory imprezę odwiedziło 72 tys. osób. Jak będzie w tym roku?

VII Warszawskie Targi Książki
19-22 maja, PGE Narodowy, Warszawa

Szczegółowy program:


>>> Czwartek, 19 maja
>>> Piątek, 20 maja
>>> Sobota, 21 maja
>>> Niedziela, 22 maja
>>> Poza terenem targów


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB