Optymistyczne filmy w olsztyńskim CEiIK-u

2016-05-06 12:59:12 (ost. akt: 2016-05-06 14:22:23)
Optymistyczne filmy w olsztyńskim CEiIK-u

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Już 10 i 11 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych odbędzie się trzynasta edycja Multimedia Happy End - Festiwal Filmów Optymistycznych. Wszyscy chętni zobaczą takie filmy jak "Dzień babci", "Prześwity" czy "Ławeczka". Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych to festiwal filmów optymistycznych i pozytywnych. Organizowany jest już od 13 lat. W wydarzeniu biorą udział tysiące widzów i artystów z całej Polski.

Historia festiwalu rozpoczęła się w 2011 r. od filmu Piotra Żukowskiego „Szczęściarz”. Jest to opowieść o pucybucie z Jeleniej Góry, który dąży do spełnienia swoich marzeń.

W ostatniej edycji z października 2015 w Częstochowie pokazano 40 polskich filmów. Były to produkcje zarówno profesjonalne, niezależne, jak i studenckie, krótkometrażowe oraz długie. Najlepsze z nich zostaną pokazane w CEiIK-u.

Plan seansów:

10 maja 2016 r., godz.18.00:

„Dzień babci” z Anną Dymną w roli głównej
reż. Miłosz Sakowski (30 min.)

Tomek potrzebuje pieniędzy. Oszukuje starszą kobietę metodą „na wnuczka”. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Staruszka proponuje mu układ.

„Prześwity”
reż. Karolina Ford (26 min.)

W podupadającej posiadłości, w niewielkiej wsi, mieszka małżeństwo w podeszłym wieku. Lata świetności dworku, jak i lata własnej miłości, mają już dawno za sobą. Odwiedza ich wnuczka wraz ze swoim narzeczonym, który jako przyszły lekarz, zajmuje się chorym sercem dziadka. Sprawy medyczne wymykają się jednak spod kontroli.

„Sonda o mężczyznach”
reż. Mateusz Głowacki (30 min.)

Czego pragną kobiety? Ten temat dręczy mężczyzn (i filmowców) od dawna. Oto szansa, by wreszcie poznać ich oczekiwania i marzenia. Bohaterki filmu, młode, aktywne i rezolutne kobiety z dużych miast, rozprawiają się ze swoimi doświadczeniami na temat współczesnych facetów. Opowiadają o związkach, oczekiwaniach wobec partnerów, ale też o meandrach własnej psychiki, niemożliwych do zgłębienia przez płeć przeciwną. Wszystko to z przymrużeniem oka i dystansem.

11 maja 2016 r., godz.18.00:

„Ławeczka”
reż. Bartosz Rogowski (8 min.)

Słoneczny jesienny dzień. Patrycja wybiera się na spacer do parku. Kiedy siada na ławeczce dostrzegają ją Jacek i Marcin. Postanawiają podbić jej serce.

„Basen”
reż. Krzysztof Pawłowski (30 min.)

Bohater filmu Karol ma wiele problemów. Żona w trosce o zagrożoną ciążę releguje go z małżeńskiej sypialni na wąskie polowe łóżko. W pracy pojawia się coraz więcej młodych, którzy chcą przejąć jego stanowisko. Nowi sąsiedzi natarczywie zaznaczają swoją obecność. Teść przejmuje kontrolę nad pilotem do telewizora. Na szczęście Karol ma ciągle swój azyl, swoje miejsce – miejski basen. Jednak wkrótce okazuje się, że i tu zaczyna robić się ciasno...

„Prowincjonalia”
reż. Piotr Żukowski (20 min.)

Film dokumentalny Piotra Żukowskiego o najbardziej klimatycznym festiwalu filmowym w Polsce - Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni. Z inspiracji tym przedsięwzięciem powstał Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych, który obecnie odbywa się w Częstochowie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB