Bukartyk, Celińska i młodzi wokaliści. Znamy program OSZ „Śpiewajmy Poezję" 2016 w Olsztynie!

2016-04-25 16:15:40 (ost. akt: 2016-04-25 16:14:08)
Bukartyk, Celińska i młodzi wokaliści. Znamy program OSZ „Śpiewajmy Poezję 2016 w Olsztynie!

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Co roku latem Olsztyn na trzy dni zamienia się w polską stolicę poezji śpiewanej. Kto oczaruje jury i publiczność zgromadzoną na dziedzińcu zamku tym razem? Sprawdź program Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję" 2016. Gościem specjalnym konkursu będzie „atramentowa” Stanisława Celińska.

Trwa nabór do konkursu Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję" 2016. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca maja. Przesłuchania odbędą się 11 czerwca w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przy ul. Parkowej 1. Jury wysłucha wszystkich w godz. 11:00-16:00. Do finału konkursu przejdą te osoby/zespoły, które wskażą jurorzy w protokole. Protokół zostanie zaś opublikowany od razu po zakończeniu przesłuchań, czyli ok. godz.19:00.

Występom konkursowym będą towarzyszyły koncerty zaproszonych do Olsztyna gości. Na pierwszy ogień (30 czerwca) pójdzie twórczość Piotra Bukartyka. W programie pod wdzięcznym tytułem "Kaszana zdalnie sterowana" w reżyserii Jerzego Satanowskiego usłyszmy piosenki Piotra Bukartyka w wykonaniu m.in.: Katarzyny Żak, Krystyny Tkacz, Doroty Osińskiej, Magdaleny Piotrowskiej i Arkadiusza Brykalskiego.

W piątek (1 lipca) na dziedzińcu olsztyńskiego zamku będziemy wspólnie świętować 60. urodziny oraz jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Elżbiety Adamiak. Na scenie pojawią się m.in.: Artur Andrus, Grupa MoCarta, Wolna Grupa Bukowina, Lora Szafran, Czerwony Tulipan i Ewa Rutkowska.

Gość specjalny uwieczni swoim występem trzy dni z poezją śpiewaną w Olsztynie... „Atramentowa” to najnowsza płyta Stanisławy Celińskiej. Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto, Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Stanisławie Celińskiej na płycie towarzyszą wybitni muzycy młodego pokolenia z Polski oraz artyści z Ukrainy. Ciekawym akcentem jest wykonanie przez Stanisławę Celińską znanego przeboju zespołu Hey „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” wraz z jego autorką — Katarzyną Nosowską, przygotowanego w nowej zaskakującej aranżacji. Ponadto artystka śpiewa wraz z Muńkiem Staszczykiem przejmującą piosenkę, którą Muniek napisał specjalnie dla niej.

Poniżej program tegorocznych spotkań z poezję oraz relacja z koncertu laureatów w 2015 roku.

Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję" 2016
30 czerwca - 2 lipca, Dziedziniec zamku w OlsztyniePROGRAM:


30 czerwca (czwartek)

>> godz. 21:00 — Koncert Konkursowy I
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Paweł Lucewicz

>> godz. 22:30 (orientacyjna) — Kaszana zdalnie sterowana — piosenki Piotra Bukartyka
Scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski, kierownictwo muzyczne: Fabian Włodarek, Jerzy Satanowski. Obsada: m.in. Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Arkadiusz Brykalski


1 lipca (piątek)

>> godz. 21:00 — Koncert Konkursowy II
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Paweł Lucewicz

>> godz. 22:30 (orientacyjna) — „Urodziny u Rodziny” — koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej i 60. urodzin Elżbiety Adamiak
Obsada: m.in. Artur Andrus, Grupa MoCarta, Wolna Grupa Bukowina, Lora Szafran, Czerwony Tulipan, Ewa Rutkowska


2 lipca (sobota)

>> godz. 21:00 — Koncert Laureatów Konkursu 2016
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Paweł Lucewicz

>> godz. 22:00-22:30 (orientacyjna) — „Atramentowa” Stanisława Celińska

Uwaga! Program może ulec zmianom

Śpiewajmy Poezję: koncert laureatów. Zobacz zdjęcia!

11 młodych artystów z całej Polski zaprezentowało się w Olsztynie podczas koncertu laureatów XLII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję".

Nagrodę główną im. Agnieszki Osieckiej otrzymał Maksymilian Zdybicki z Warszawy.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB